Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

To tylko gra, czyli ile kosztuje dobre słowo w czasach pandemii?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 sierpnia 2021 14:16

To tylko gra, czyli ile kosztuje dobre słowo w czasach pandemii?  - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Brytyjski dziennikarz, z wykształcenia fizyk, Piers Corbyn, znany w Wielkiej Brytanii ze swoich kategorycznych poglądów dotyczących szczepień przeciw COVID-19 i zwolennik spiskowej teorii na temat pandemii, przyjął łapówkę od dwóch youtuberów podszywających się pod przedstawicieli firmy AstraZeneca. Ale nie to jest w tej historii najciekawsze.

Gry planszowe przeżywają swój renesans, nie tylko za sprawą pandemii, kiedy stały się jedną z popularniejszych form domowej rozrywki- także za sprawą kontrowersyjnego antyszczepionkowca, Piersa Corbyna.
Niedawno youtuberzy Josh Pieters i Archie Manners zainwestowali na giełdzie w akcje AstraZeneca i jako udziałowcy zaplanowali spotkanie z Corbynem na modnym londyńskim placu Sloane Square. Udawali zainteresowanie poglądami dziennikarza i zaoferowali mu wsparcie finansowe pod warunkiem, że będzie krytykował szczepionki przeciw COVID-19 produkowane przez konkurencję, czyli Pfizera i Modernę. Corbyn uznał to za fantastyczną propozycję, zwłaszcza że nie wiązało się to ze zmianą jego poglądów i polityki działań, a wyłącznie ze skoncentrowaniem swoich antyszczepionkowych komunikatów na konkretnych firmach. Corbyn wielokrotnie był karany mandatami za łamanie przepisów dotyczących noszenia maseczek, a podczas wieców głosił hasła, z których wynikało, że masowe szczepienia można porównać do Holocaustu.


Na zachętę Pieters i Manners przygotowali dla Corbyna 10 000 funtów. Gotówkę schowali do koperty. Corbyn kiedy ją zobaczył złapał się za głowę i po chwili zaczął wypisywać na kartce zalety szczepionki AstraZeneca. W międzyczasie do ich stolika podeszła młoda kobieta. Prywatnie- dziewczyna jednego z youtuberów. Podała się za fankę Corbyna i poprosiła go o wspólne zdjęcie. Kiedy dziennikarz pozował z kobietą, inny znajomy youtuberów podmienił koperty.


Corbyn otrzymał tę zawrotną sumę, ale w banknotach z gry planszowej Monopoly. Wszystko uwieczniły kamery youtuberów.

Źródło: RT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.