Rezydenci: Mamy uzasadnione obawy, że spotkanie z MZ zakończy się fiaskiem!

Fot. MedExpress TV
- Myślę, że minister zdrowia nie przygotował jeszcze analiz dotyczących nakładów na służbę zdrowia. Pewnie rozmowy będą jak zwykle o niczym - powiedział w rozmowie z Medexpressem rezydent Marcin Sobotka.
Medexpress 2018-01-17 10:30

W piątek rezydenci planują spotkać się z nowym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Rezydenci są sceptycznie nastawieni do spotkania, ponieważ obawiają się, że nie padną na nim konkretne ustalenia. - Chcemy, żeby Szumowski przedstawił nam konkretne analizy dotyczące nakładów na służbę zdrowia. Bez nich - rozmowy nie mają sensu - zaznaczył Sobotka. - Mamy uzasadnione obawy, że piątkowe spotkanie zakończy się fiaskiem - dodał. Wyjaśnił, że minister zdrowia pewnie przedstawi rezydentom jedynie pakiet dla rezydentów .

Rezydenci są nieugięci w dążeniu do realizacji postulatów. Sobotka poinformował, iż prawnicy na prośbę lekarzy przeprowadzili analizy, z których wynika, że nawet przy obciążeniu budżetu z powodu programu 500 Plus, osiągnięcie 6,3 proc. PKB na służbę zdrowia w 2023 roku, oraz 6,8 proc. w 2027 roku jest realne.

Przypomnijmy ostatnie spotkanie rezydentów z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia odbyło się 5 stycznia. Rozmowy z byłym ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem zakończyły się niepowodzeniem.

PDF

Zobacz także