Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Szczoteczka soniczna dla dzieci 3-6 lat – jaka będzie najlepsza?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 maja 2023 08:25

Szczoteczka soniczna dla dzieci 3-6 lat – jaka będzie najlepsza? - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Coraz więcej osób dorosłych przekonuje się do szczoteczek sonicznych, ale czy są one przeznaczone tylko dla nich? Okazuje się, że dzieci również mogą stosować tego typu przyrządy. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci w wieku 3-6. W artykule prezentujemy popularne modele oraz zwracamy uwagę czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej szczoteczki dla naszego dziecka.

Szczoteczka soniczna należy do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak w swojej pracy wykorzystuje technologię fal dźwiękowych, które docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki wymiennej. Podczas jej działania cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pożywienia. Szczoteczki soniczne cechują się dużą prędkością pracy, podłużną główką czyszczącą, a także kilkoma trybami czy funkcjami, które ułatwiają proces szczotkowania zębów. Posiadają także wydajne akumulatory, które pozwalają na działanie nawet przez kilka miesięcy bez konieczności ładowania. 

Cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci

Szczoteczki soniczne to urządzenia przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Modele rekomendowane młodszym użytkownikom powinny jednak wyróżniać się określonymi cechami, m.in. mniejszą główką czyszczącą, delikatniejszymi włóknami, mniej intensywną pracą czy trybami oraz końcówkami dopasowanymi do dziecięcych potrzeb i możliwości. Dodatkowo istotne jest to, aby szczoteczka soniczna dla dzieci charakteryzowała się atrakcyjnym designem, który zachęci do częstego mycia ząbków.

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dzieci 3-6 lat

To, która szczoteczka soniczna dla dzieci 3-6 lat będzie najlepsza, uzależnione jest od kilku czynników, w tym od zasobności naszego portfela, zawartości zestawu, liczby trybów pracy oraz końcówek wymiennych, a także od obecności przydatnych i nowoczesnych funkcji. 

Szukasz najlepszej szczoteczki sonicznej dla dziecka 3-6 lat? Koniecznie zapoznaj się z modelem Smilesonic Kids. Urządzenie oferuje dwa tryby pracy, czyli Clean i Sensitive, w których główka czyszcząca wykonuje odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę. Dodatkowo końcówki wymienne do szczoteczki są miękkie i delikatne, a zastosowane w niej timery nauczą twoje dziecko szczotkować zęby odpowiednio długo. Cena całego zestawu, w którym znajdują się m.in. rękojeść szczoteczki dla dzieci, ładowarka, kalendarz z najklejkami oraz dwie głowice czyszczące, wynosi 179 złotych.

Godna polecenia jest również szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare For Kids, która wyposażona została w dwa tryby pracy, z czego jeden  rekomendowany jest dzieciom w wieku powyżej trzech lat, natomiast drugi przeznaczony jest dla tych nieco starszych pociech. Najwyższa prędkość, z jaką porusza się urządzenie, to 31 000 ruchów na minutę pracy. Szczoteczkę soniczną dla dzieci Philips Sonicare For Kids można połączyć z aplikacją
w smartfonie, dzięki czemu możliwe będzie monitorowanie całego procesu szczotkowania zębów. 

Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips posiada także przydatne funkcje, takie jak KidTimer, KidPacer i QuadPacer, a dodatkowo producent dołącza do niego dwie końcówki wymienne. Urządzenie w zestawie kosztuje około 250 złotych. 

Jeśli szukasz nieco tańszej szczoteczki sonicznej dla dzieci, zwróć uwagę na model BRUSH-BABY BabySonic. Wspomniana szczoteczka dla dzieci wyróżnia się delikatnymi drganiami na poziomie 16 000 na minutę, posiada inteligentne czasomierze w postaci Smartimera i Quadpacera, a w zestawie znajdziemy dwie końcówki wymienne: dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy i 18-36 miesięcy. Za całość zapłacimy tylko 55 złotych. 

Źródło: mat. prasowy

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także