Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konferencja prasowa komisarz ds. zdrowia Stelli Kyriakides i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 marca 2022 07:28

Konferencja prasowa komisarz ds. zdrowia Stelli Kyriakides i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - Obrazek nagłówka
Briefing prasowy zdrowia Adama Niedzielskiego i komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stelli Kyriakides dotyczył pomocy świadczonej przez Polskę obywatelom Ukrainy oraz wyzwań w zakresie ochrony zdrowia dla całej Unii Europejskiej, jakie zrodził rosyjski atak na Ukrainę.

Minister Adam Niedzielski i komisarz Stella Kyriakides odwiedzili dziś punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy w Młynach k. Korczowej oraz Kliniczny Szpital Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski:

  • Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, liczba napływających uchodźców rośnie. Przybyło ich już ponad 1 mln. Potrzebujący pacjenci są kierowani do szpitali, znajdują opiekę również w punktach recepcyjnych.
  • Chcemy w uzgodnieniu z Unią Europejską, aby szczególnym traktowaniem objąć dzieci i przekazać je do szpitali w całej UE, gdzie będzie możliwość dalszego kompleksowego leczenia. Dotyczy to również dzieci z nowotworami.
  • Dziękuję wszystkim, którzy są zaangażowani w pomoc. To wielki sprawdzian dla nas, ale i dla struktur UE, aby solidarnie wspierać wolną Ukrainę.

Komisarz Stella Kyriakides:

  • To sytuacja łamiąca serca, widzieć rodziny, które uciekają przed wojną. Państwa UE są otwarte, aby pomagać uchodźcom, wspieramy Polskę w tym wysiłku, tak jak wspieramy Ukrainę. Na tym polega europejska solidarność.
  • Stworzyliśmy europejski system, który pozwala nam na bezpieczne i natychmiastowe transportowanie pacjentów i osób w potrzebie. Zabezpieczyliśmy ponad 10 tys. łóżek szpitalnych w państwach członkowskich.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także