Szpiczak plazmocytowy: Akademia Pacjenta

Medexpress

Opublikowano 16 grudnia 2022, 09:58

Medexpress

Opublikowano 16 grudnia 2022, 09:58

Fundacja od lat edukuje zarówno w zakresie choroby, jak i praw pacjenta. Akademia Pacjenta będzie ostatnią w tym roku okazją, by podsumować osiągnięcia i wyzwania w temacie szpiczaka, dostępnych opcji terapeutycznych i diagnostycznych. Eksperci podzielą się z najświeższą wiedzą z uczestnikami wydarzenia. Podczas konferencji będzie miała miejsce prezentacja raportu „Leczenie szpiczaka plazmocytowego w Polsce – choroba, pacjent, system”.

W trakcie wydarzenia odbędą się prelekcje i dyskusje pomiędzy wybitnymi specjalistami, m.in.: prof. Lidią Gil, prof. Krzysztofem Giannopoulosem, dr Dominikiem Dytfeldem i Krzysztofem Łandą, byłym wiceministrem zdrowia. Gościem specjalnym konferencji będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski.

„Koniec roku to najlepszy czas na podsumowanie, szczególnie kiedy podejmowane są ostatnie w tym roku decyzje wpływające na możliwości leczenia pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym. Chcemy odnieść się do wielu pozytywnych zmian wprowadzonych w tym roku dla naszych podopiecznych oraz poddać pod wspólną dyskusję, jakie są najpilniejsze niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów zmagających się ze szpiczakiem” – mówi prezes Fundacji Carita, Łukasz Rokicki.

Podczas wydarzenia przewidziane są udogodnienia dla uczestników, na miejscu dostępne będzie specjalistyczne stanowisko telemedyczne wyposażone w aparaturę pomiarową, które pozwoli przekształcić salę konferencyjną w profesjonalny gabinet medyczny. Uczestnicy Akademii będą mieli możliwość przeprowadzenia podstawowych badań diagnostycznych.

Udział w wydarzeniu jest możliwy zarówno stacjonarnie jak i on-line. Rejestracja dostępna pod linkiem: https://hematoonkologia.pl/webinary-dla-chorych/93-akademia-pacjenta.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec / Łukasz Rokicki / szpiczak plazmocytowy / Akademia Pacjenta
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31