Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

100 lat PZH - zobacz relację z gali

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 kwietnia 2018 08:28

100 lat PZH - zobacz relację z gali - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Rok 2018 to najwspanialsze dla wszystkich Polaków święto - 100-lecie Odzyskania Niepodległości, w ramach którego świętujemy również 100-lecie istnienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Dla pracowników Instytutu to szczególny rok. Razem z odzyskaniem niepodległości narodziło się zdrowie publiczne w Niepodległej Polsce.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny jest najstarszą instytucją zdrowia publicznego w kraju, został powołany do życia kilka dni po ogłoszeniu niepodległości Polski, 21 listopada 1918 roku. Wraz ze zmieniającą się sytuacją zdrowotną

i polityczną kraju oraz rozwojem nauk medycznych, przez lata zmieniały się też funkcje Instytutu, zawsze jednak prowadzona była działalność w kilku podstawowych dziedzinach zdrowia publicznego. Była to działalność zarówno o charakterze praktycznym, interwencyjnym, jak o charakterze naukowym i szkoleniowym.

Misją Instytutu na przełomie lat było kształtowanie zdrowia publicznego w Polsce,
w szczególności w obszarze zdrowia publicznego, zapobiegania chorobom zakaźnym
i zakażeniom, monitorowania czynników ryzyka w żywności, wodzie i powietrzu oraz promocji zdrowia. Tak jest do dzisiaj. Realizowane w Instytucie zadania mają na celu wzmocnienie poczucia wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową, w tak ważnym dla każdego Polaka elemencie jakim jest ZDROWIE!

Praca specjalistów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH ma kluczowe znaczenie w walce z chorobami przewlekłymi i zakaźnymi a dzięki nim możliwe jest,
w sposób ciągły, sprawowanie funkcji opiniodawczej, doradczej i edukacyjnej z dziedziny zdrowia publicznego dla instytucji rządowych i samorządowych.

Chcemy otworzyć drzwi Instytutu, aby był miejscem wymiany poglądów naukowych na temat funkcjonowania systemu ochrony zdrowia i integracji ekspertów z różnych dziedzin, stąd
w roku jubileuszowym 2018 odbędą się trzy wydarzenia poświęcone różnym obszarom działania naszego Instytutu
– tak o nowych planach działania Instytutu mówi jego obecny Dyrektor dr n. med. Grzegorz Juszczyk

Zaszczytem dla wszystkich pracowników związanych Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - PZH jest uczestniczenie w obchodach 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego, mając w tych obchodach tak szczególny udział.

Głównym wydarzeniem obchodów jubileuszowych będzie Gala Jubileuszowa, która odbędzie się 9 kwietnia 2018 r. w Filharmonii Narodowej. Wśród zaproszonych gości znajdą się m. in. przedstawiciele instytucji rządowych: Senatu, Sejmu, Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zagraniczni reprezentanci Biura Europejskiego, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Obchody 100-lecia Instytutu objęte zostały Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Dudy - Prezydenta RP oraz Patronatem Programu Niepoległa. Mecenasem głównym uroczystości jubileuszowych jest PKN Orlen S.A. Partnerstwo instytucjonalne nad obchodami objęło Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Patroni medialni obchodów to: Polskie Radio S.A., TVP3 Warszawa, MedExpress.

Więcej informacji na temat obchodów 100-lecia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH można znaleźć na stronie www.100lat.pzh.gov.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy! Na tej stronie znajdą Państwo między innymi ciekawostki
z działalności Instytutu, zarys historyczny ze wspomnieniem wybitnych postaci oraz kalendarium ze 100-letniej historii Instytutu.

Tematy

NIZP-PZH / pzh / 100 lat PZH

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Zrzut-ekranu-2022-11-16-o-133231
16 listopada 2022
w-pigulce-2012
20 grudnia 2022
w-pigulce-0901
9 stycznia 2023
w-pigulce-2601
26 stycznia 2023
w-pigulce-3001
30 stycznia 2023
w-pigulce-2102
21 lutego 2023
w-pigulce-2402
24 lutego 2023
w-pigullce-1303
13 marca 2023