Twoja przychodnia może działać online! – LiveMed24

Medexpress

Opublikowano 10 wrzesnia 2020, 12:06

Medexpress

Opublikowano 10 wrzesnia 2020, 12:06

LiveMed24: kontakt pacjenta z lekarzem nigdy nie był prostszy!

Już 74% Polaków uważa, że korzystanie ze zdalnych konsultacji medycznych dobrze sprawdza się w przypadku popularnych dolegliwości. LiveMed24 to platforma, która odpowiada na ich potrzeby. Została ona stworzona z myślą o przystosowaniu placówek medycznych do wirtualnych wizyt. Platforma pozwala na internetowe połączenie lekarza i pacjenta, które może zostać zrealizowane w formie czatu, rozmowy głosowej lub rozmowy wideo. Dzięki temu zagrożenie zakażeniami zmniejsza się, a lekarze, jak również cała placówka, mogą pracować bez zbędnych przeszkód.

Na tym jednak możliwości platformy LiveMed24 się nie kończą. W trakcie konsultacji medycznych online przeprowadzanych z użyciem tej platformy można także wystawiać e-recepty i e-zwolnienia dla pacjentów przebywających z dala od placówki – w domu, w pracy, a nawet na wakacyjnym wyjeździe. Video rozmowa lub chat z lekarzem to również bezpieczne rozwiązanie dla osób przebywających na kwarantannie. Ta technologia jest zatem idealną alternatywą dla tradycyjnych wizyt, co potwierdzają także pacjenci. Według najnowszych badań aż 64% z nich uważa, że wirtualne konsultacje medyczne to bardzo komfortowa metoda kontaktu z lekarzem. Jednocześnie porady online nie tracą na wartości w oczach pacjentów, co potwierdza aż 75% badanych. Z drugiej strony korzystanie z tej platformy pozwala, aby lekarze również mogli pracować i wykonywać swoje obowiązki.

Technologia prosta w obsłudze

LiveMed24 jest prosty w obsłudze nie tylko dla pacjentów, ale także dla medyków – nawet tych, dla których obsługa takich aplikacji jest nowością. Program ten posiada bowiem intuicyjny, przejrzysty interfejs, który pozwala na błyskawiczną obsługę pacjentów. Zawiera on również historię poprzednich konsultacji, co sprawia, że przepływ informacji jest niezwykle prosty nawet wtedy, kiedy lekarze nie znajdują się w tej samej przychodni.

Tak szybki przepływ informacji idzie w parze z bezpieczeństwem danych. W porozumieniu z daną placówką medyczną można bowiem ustalić odpowiednie poziomy dostępu do aplikacji dla poszczególnych specjalistów, co uniemożliwi zdobycie informacji o losowych pacjentach. Przekazanie tych danych w przypadku zmiany lekarza prowadzącego nie będzie trudne: za pomocą opcji przekierowania połączenia historia poprzednich rozmów danego chorego zostaje przekazana do specjalisty, który zajmie się wskazanym przypadkiem. Koniec z ręcznym przekazywaniem folderów i dokumentacji – od teraz komunikacja jest prosta!

Internetowa transformacja gotowa w kilka dni!

LiveMed24 jest nie tylko kompleksowym rozwiązaniem, ale także technologią szybką do wdrożenia. Wystarczy bowiem zaledwie kilka dni, by tradycyjną placówkę medyczną zamienić w klinikę odpowiadającą na bieżące potrzeby pacjentów, w klinikę oferującą konsultacje video i porady poprzez chat. Dodatkowo to świetny sposób by wyprzedzić konkurencję. Potwierdzają to dane ze Stanów Zjednoczonych, gdzie na początku marca tylko 5% placówek oferowało konsultacje telefoniczne i online. Nieco ponad miesiąc później postawiło na nie już 20% klinik, które dzięki temu wciąż mogły docierać do swoich pacjentów. Co więcej, ta liczba nieustannie rośnie!

To jednak zaledwie początek możliwości, jakie daje Ci medycyna telefoniczna i internetowa. Zwiększenie liczby profilaktycznych wizyt, krótsze terminy oczekiwania i koniec biurokracji to zaledwie kilka z zalet tego systemu! Poznaj platformę LiveMed24 bliżej: wejdź na stronę https://livemed24.com i sprawdź możliwości platformy do zdalnej obsługi pacjentów w jej demonstracyjnej wersji.

Źródła danych:

  1. https://www.medonet.pl/telemedycyna-dostep-do-lekarza-bez-wychodzenia-z-domu/podstawowe-informacje,dlaczego-telemedycyna-zyskuje-na-popularnosci-,artykul,67036354.html
  2. https://filarybiznesu.pl/rosnie-zaufanie-polakow-do-e-medycyny/a5014
Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

telemedycyna / telekonsultacje
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31