Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ma ofertę dla seniorów

Fot. Getty Images/iStockphoto
Już jutro uroczysta inauguracja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Medexpress 2019-02-18 10:19

Już jutro uroczysta inauguracja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

19 lutego 2019 roku (wtorek) o godz. 14.00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu przy ul. Szpitalnej 37 zostanie zainaugurowana IV edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej, organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie „Pro Salute” oraz Urząd Miejski w Białymstoku.

Podczas uroczystej ceremonii studenci-seniorzy otrzymają komplet materiałów informacyjnych wraz z kartą zaliczeń wykładów, a także złożą ślubowanie przed władzami dziekańskimi Wydziału.

Adresatami projektu są mieszkańcy Białegostoku powyżej 60 roku życia, będący absolwentami V edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora. W ramach projektu realizowane będą wykłady o tematyce psychogeriatrycznej, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Seniorzy poznają m.in. najczęstsze zaburzenia psychiczne występujące w tym wieku, podstawowe dane epidemiologiczne z zakresu psychogeriatrii, a także istotne informacje poruszające tematykę uzależnień w tej grupie wiekowej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane do czerwca 2019 roku. Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej jest finansowany z budżetu Miasta Białystok.

źródło: mat. prasowe

PDF

Zobacz także