Wakacyjny Poradnik Pacjenta - urlop w czasie epidemii

Fot. MedExpress TV
Tegoroczne wakacje całkowicie różnią się od poprzednich, które znamy. Pandemia koronawirusa zdecydowanie zmieniła plany wakacyjne części z nas i z pewnością ze względu na utrudnienia, jakie spotkają nas podczas wyjazdu za granicę większość swój urlop spędzi w kraju.
Medexpress 2020-06-26 08:49

Tegoroczną, szóstą już wersję „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” przygotowano pod kątem epidemii. W poradniku można znaleźć praktyczne porady i informacje na temat tego, czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, żeby się nie zarazić, jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

Należy pamiętać, co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich trzeba zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta – urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Niezależnie od tego, czy jest się na wakacjach czy nie, jeśli korzysta się ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta zawsze przysługują i należy je znać.

Przed wyjazdem należy zabezpieczyć się w odpowiednią ilość leków, które przyjmuje się na stałe. Należy wiedzieć jak postąpić, w sytuacji kiedy lekarz rodzinny przebywa na urlopie.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” to broszura wydawana przez Rzecznika Praw Pacjenta, co roku aktualizowana o najważniejsze informacje dotyczące praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej podczas wyjazdu.

Źródło: RPP

PDF

Zobacz także