Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

RPP uruchamia ważne ułatwienie dla pacjentów. Nawigator pomoże im odnaleźć się w systemie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 lutego 2024 13:12

RPP uruchamia ważne ułatwienie dla pacjentów. Nawigator pomoże im odnaleźć się w systemie - Obrazek nagłówka
fot. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta | Rafał Siderski
Nawigator Pacjenta to rozwiązanie, które ma ułatwić pacjentom zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz jego praw. Narzędzie zostało uruchomione przez Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Chmielowca.

Nawigator Pacjenta to platforma informacyjno-edukacyjna. Można tam znaleźć praktyczne porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej, ale też tego jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia. Jak zapewniają twórcy, strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu pacjent szybko znajdzie potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej.

– Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji. Informacje, które znajdują się na stronie pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia – zapewnia Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Pacjent z łatwością znajdzie tam interesujący obszar, bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło mu się zmierzyć. Wyszukiwarka pozwoli jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

do mediów 2a

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także