Warsztaty dobrej praktyki leczenia ran

Thinkstock/GettyImages
Medexpress 2020-02-24 09:12

22 lutego w Warszawie zainaugurowany został cykl Warsztatów Dobrej Praktyki i Leczenia Ran, których organizatorem jest Polskie Towarzystwo Leczenia Ran. Podczas praktycznych warsztatów pielęgniarki, lekarze i inni specjaliści medyczni mogli zapoznać się z najnowszymi metodami diagnozowania i leczenia pacjenta z ranami przewlekłymi, jak również z najnowszymi środkami służącymi do skracania czasu ich gojenia.

Otwierając warsztaty prezes NRPiP Zofia Małas podkreśliła: „Pielęgniarki bardzo chętnie biorą udział we wszelkich inicjatywach związanych z podnoszeniem kwalifikacji, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że ciągłe aktualizowanie wiedz oraz zdobywanie wysoko specjalistycznych umiejętności jest podstawą wykonywania zawodu. Dzisiejsze warsztaty to doskonała okazja dla przedstawicieli naszego zawodu, aby poszerzyć wiedzę z zakresu zaopatrywania trudno gojących się ran. Nie od dzisiaj wiadomo, iż dobór odpowiednich środków medycznych przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu gojenia rany, a co za tym idzie wpływa na skuteczność procesu pielęgnacji i leczenia chorego”.

Prezes Zofia Małas uhonorowana została przez PTLR statuetką w uznaniu wieloletnich zasług dla środowiska zajmującego się leczeniem ran w Polsce.

Warsztaty Dobrej Praktyki Leczenia Ran rozpoczęte spotkaniem w Warszawie odbywać się będą do końca czerwca w następujących miastach: Rzeszów, Bydgoszcz, Białystok, Poznań i Gdańsk. Szczegóły na stronie:

https://www.termedia.pl/Konferencja-Warsztaty-Dobrej-Praktyki-Leczenia-Ran-ZAPRO SZENIE,1209,9844.html

Źródło: NIPiP

PDF

Zobacz także