Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

„Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” - konferencja w Słupsku

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 stycznia 2023 12:21

„Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” - konferencja w Słupsku - Obrazek nagłówka
Województwo pomorskie stawia na rozwój zawodowy pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Dzięki bezpłatnym kursom finansowanym z funduszu europejskiego każdy przedstawiciel tego zawodu do końca roku może zwiększyć swoje kwalifikacje. Unijny projekt wpisuje się w nadchodzące zmiany w systemie opieki zdrowotnej i przygotowuje personel medyczny do skuteczniejszej walki z pandemią.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wspólnie z Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych realizuje projekt pt. „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, którego celem jest przeszkolenie 35 000 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych z całej Polski, czyli aż 10 procent stanu pielęgniarskiego. W ofercie jest szesnaście kursów: trzynaście specjalistycznych i trzy kwalifikacyjne. Można wybrać spośród m.in.: komunikowania interpersonalnego w pielęgniarstwie, resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie. Każdy z kursów zawiera także moduł covidowy.

Już 19 stycznia w czasie konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” organizowanej przez Okręgowe Rady Pielęgniarek i Położnych z województwa pomorskiego będziemy mogli w gronie przedstawicieli m.in. NIPiP porozmawiać o doświadczeniach kadry biorącej udział w szkoleniach i zmieniającej się wizji zawodu pielęgniarki, pielęgniarza i położnych.

W konferencji udział wezmą: dr n. med. Kazimiera Hebel z Katedry Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku, dr n. med. Jolanta Olszewska z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. O właściwym wykorzystaniu kadr pielęgniarek i położnych w aspekcie dostępności do świadczeń zdrowotnych – zwłaszcza w kontekście zagrożenia epidemicznego mówić będzie dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska z Zakładu Zarządzania w Pielęgniarstwie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Po prelekcjach ekspertów odbędzie się debata, w której udział wezmą: Krystyna Danilecka - Wojewódzka - Prezydent Miasta Słupsk, Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski, Kamila Zielińska - Departament Zdrowia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Andrzej Sapiński - prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Mariola Łodzińska - wiceprezes NRPiP, prof. Aleksandra Śnieg - Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie, Marzena Olszewska - Fryc - wiceprzewodnicząca ORPiP w Gdańsku, Sebastian Irzykowski - przewodniczący ORPiP w Słupsku.

………………………………………………………………………………………

Podczas Konferencji przewidziany jest również briefing dla mediów ogólnopolskich i lokalnych (12.30-13.00).

Kontakt dla mediów

Rejestracja redakcji do udziału w konferencji : Ewelina Kurdel, tel. 501941073, ewelina.kurdel@słuzbazdrowia.com.pl

19 stycznia, Urząd Miejski w Słupsku (Ratusz), pl. Zwycięstwa 3, Słupsk

Szczegóły dotyczące projektu pt. „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” dostępne są na stronie: www.nipip.pl.

Źródło: NIPIP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.