Flash mob: Worki pod ministerstwem to wyraz tego, że nie zgadzamy się, aby pacjenci umierali

Fot. MedExpress TV
Lekarze zdecydowali się na nietypową akcję. Położyli się w czarnych workach pod Ministerstwem Zdrowia. Każdy worek symbolizował pacjenta, który zmarł na skutek braku odpowiedniej opieki zdrowotnej...
Medexpress 2019-09-12 17:10

- Sytuacja w systemie opieki zdrowotnej jest naprawdę fatalna. Położyliśmy się w workach, żeby pokazać, że utożsamiamy się z naszymi pacjentami, którzy naprawdę umierają w kolejkach. Śmiertelność wg OECD przez brak dostępu do systemu opieki zdrowotnej jest oceniana na 38 tys./rok! - mówi Bartosz Fiałek, lekarz rezydent, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego OZZL, członek Prezydium Zarządu Krajowego OZZL.

Tłumaczy, że takie miasto jak Iława, z którego pochodzi, „znika z mapy Polski” w ciągu roku, tylko i wyłącznie dlatego, że system opieki zdrowotnej jest niewydolny.

Już na początku października, tuż przed wyborami, w ramach akcji „Zdrowa praca” lekarze „odejdą od ratowania niewydolnego systemu opieki zdrowotnej” - zapowiada B. Fiałek. - Musimy powiedzieć politykom stop: nie będziecie łatać dziur naszymi siłami - mówi.

PDF

Zobacz także