Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

(Nie)widoczność potrzeb – ale nie możecie, czy nie chcecie zobaczyć?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 4 października 2024 07:59

(Nie)widoczność potrzeb – ale nie możecie, czy nie chcecie zobaczyć? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Jak wykluczenie w gabinetach lekarskich wpływa na zdrowie psychiczne? Czy lekarz ma prawo do kryzysu? Czego rodzic nie usłyszy po diagnozie dziecka? O tym i wielu innych ważnych kwestiach będzie można usłyszeć już 10-11 października podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Dostępna Ginekologia - (Nie)widoczność potrzeb”.

Dyskusja jest motorem zmiany – zabierz głos!

Konferencja „Dostępna Ginekologia” promuje dostępność usług ginekologicznych dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami. W tym roku już po raz trzeci odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Udział jest bezpłatny, a zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie: https://forms.gle/iVHQyX76GjCHro8v8. Na dostepnaginekologia.pl są także informacje o dostępności, wskazówki dojazdowe, harmonogram oraz pakiet niezbędnych informacji o wydarzeniu.

Konferencja jest częścią projektu „Dostępna Ginekologia”, który pozwala szerzyć wiedzę poza „bańkę” informacyjną, dając nadzieję na realne zmiany. Tegoroczne wydarzenie trwa dwa dni i zostało wzbogacone o dzień szkoleniowy, podczas którego Fundacja Kulawa Warszawa wraz z organizacjami współpracującymi poprowadzi trzy sesje szkoleniowe skupione na potrzebach różnych grup związanych z systemem ochrony zdrowia.

"Zobaczcie nas – wszystkich zepchniętych na margines dyskusji"

Idea pracy nad dostępnością usług ginekologicznych narodziła się, jak wiele działań społecznych, z poczucia bezsilności i niesprawiedliwości. Choć konferencja skupia się na osobach z niepełnosprawnościami, tematyka została rozszerzona. W zeszłym roku dyskusja skupiła się na ginekologii i położnictwie, a w tym roku organizatorzy oddają głos grupom, które są marginalizowane, jak osoby z zespołem Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera (MRKH), nazywane przez siebie „Bezpestkowymi”.

Będzie też dyskusja o potrzebach osób pracujących w systemie ochrony zdrowia – ich kryzysach, poczuciu niedostrzegania i potrzebach, o których często się nie mówi. Uczestnicy wysłuchają także głosu ruchu grubancypacyjnego, ciałopozytywnego, a także osób pracujących nad dostępnością usług ginekologicznych i położniczych dla uchodźców i migrantów. Fundacja Kulawa Warszawa pragnie, aby każda osoba, niezależnie od miejsca pochodzenia, czuła się dostrzeżona.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Kulawa Warszawa dzięki wsparciu Gedeon Richter i Winncare. Partnerami tegorocznej edycji są Dom Pandy oraz Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna. Patronat medialny objęli portal Niepelnosprawni.pl, Medycyna Praktyczna oraz Medexpress. Patronat honorowy sprawują Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Ulica_Wiejska_w_Warszawie_2020
18 października 2024
Ulica_Wiejska_w_Warszawie_2020
15 października 2024
GZRwTPxX0AA7-dz
7 października 2024
zz
Medyczna Racja Stanu

MRS o wyzwaniach senioralnej opieki zdrowotnej

3 października 2024
20240904_124315
17 września 2024
416055261_675424991464107_3546326460777244798_n
Oglądaj on-line

Podkomisja stała do spraw onkologii

12 września 2024