Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rada Programowa Forum Ochrony Zdrowia nakreśliła kluczowe kierunki

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 maja 2022 10:14

Rada Programowa Forum Ochrony Zdrowia nakreśliła kluczowe kierunki - Obrazek nagłówka

18 maja 2022 odbyło się spotkanie Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia 2022 roku, które już od 13 lat jest nieodzownym elementem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Grono Rady tworzą przedstawiciele szeroko pojętego sektora medycznego: Ministerstwa Zdrowia, lekarzy, dyrektorów placówek medycznych, ekspertów z dziedziny ochrony zdrowia oraz firm związanych bezpośrednio z działalnością na rzecz zdrowia.

Dyskusje w gronie ponad 50 ekspertów przebiegały dynamicznie z dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestniczących. Członkowie posiedzenia rekomendowali wprowadzenie do dyskusji podczas Forum Ekonomicznego tematów, które wymagają natychmiastowej interwencji i właściwych działań podkreślając rolę profilaktyki, innowacji, reform systemu oraz problemu braków kadrowych w sektorze medycznym.

Podczas obrad, minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił dwa zagadnienia, które powinny wymagać szczególnej uwagi przy merytorycznej koncepcji programowej Forum: efektywne wydatkowanie funduszy oraz ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Minister zdrowia przyjął zaproszenie na Forum Ochrony Zdrowia, które odbędzie się w dniach 6-8 września 2022 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.