Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Wojciech Kolarski: Wyborcy znają wartości wyznawane przez prezydenta

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 26 lutego 2024 09:54

Wojciech Kolarski: Wyborcy znają wartości wyznawane przez prezydenta - Obrazek nagłówka
fot. screenshot | YouTube: Polskie Radio 24
– Mamy do czynienia z sytuacją bardzo niebezpieczną. To wyłom wobec tego, że do tej pory wiek 18 lat wyznaczał na przykład prawo do czynności prawnych – powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta, pytany o wyrażoną przez Andrzeja Dudę opinię na temat ustawy zwiększającej dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Przypomnijmy, Sejm przegłosował projekt ustawy w tej sprawie, teraz trafi ona do Senatu.

– Poglądy prezydenta są doskonale znane. Był dwukrotnie wybierany na urząd przez miliony wyborców, którzy znają wyznawane przez niego wartości – mówił Wojciech Kolarski.

– Na razie mówimy o projekcie, przyjętym przez Sejm, który teraz trafi do Senatu. Na samym końcu procesu legislacyjnego trafi do prezydenta. Wtedy prezydent podejmie decyzję. Zapytany o swoją ocenę tego projektu wyraził się w sposób jednoznaczny – dodał minister w Kancelarii Prezydenta.

Przypomnijmy, Andrzej Duda w wywiadzie dla telewizji Polsat News określił tabletkę „dzień po” mianem bomby hormonalnej. Powiedział też, że jest ona obecnie w Polsce dostępna, a jej wydawanie pacjentkom jest pod kontrolą.

– Mamy do czynienia z sytuacją bardzo niebezpieczną. To wyłom wobec tego, że do tej pory wiek 18 lat wyznaczał na przykład prawo do czynności prawnych. Ten projekt mówi o tym, że 15-letnia dziewczyna, bez kontroli i konsultacji, może korzystać z takich tabletek, które mogą nawet prowadzić do niepłodności – powiedział Wojciech Kolarski i dodał że projekt ustawy ma charakter polityczny i stanowi temat zastępczy.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także