Subskrybuj
Logo małe
Szukaj
banner

Walka z otyłością wymaga działań wielosektorowych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 10 czerwca 2024 14:13

– Nie jesteśmy jedyni. Inne kraje, takie jak Francja, Hiszpania, Holandia czy Dania już 10-20 lat temu tez w ten sposób do tego podchodziły, ale zobaczyły, że jest to droga donikąd – tak o strategii walki z otyłością w programie Wyszło na Zdrowie mówi ekspertka promocji zdrowia i profilaktyki chorób Marta Pawłowska, inicjatorka powstania strategii. Jak podkreśliła, do walki z otyłością trzeba podchodzić dwutorowo. Jedna płaszczyzna to profilaktyka, a druga to diagnostyka i leczenie. – W Polsce od kilku dekad podchodzimy do tego punktowo – dodała.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

po 50
#WyszłoNaZdrowie

Osteoporoza po 50: fakty, mity i profilaktyka

23 kwietnia 2026
bakteriofagi
29 listopada 2024
WnZ-Przewozniak
#WyszłoNaZdrowie

Dostrzegamy coraz więcej ciemnych stron wapowania

27 sierpnia 2024
Wojnar-WnZ
#WyszłoNaZdrowie

Gdy psychika trzeszczy w szwach…

19 lipca 2024
WnJ-Wiganna
21 czerwca 2024
Bielecki-WnD
#WyszłoNaDziś

Zbiórki na leczenie. Pomagajmy mądrze

17 czerwca 2024
Konieczny-WyszlonaZdrowie
12 czerwca 2024