Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Diagności laboratoryjni zatrudniani na innych stanowiskach. Jest reakcja Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 maja 2020 09:32

Diagności laboratoryjni zatrudniani na innych stanowiskach. Jest reakcja Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych - Obrazek nagłówka

28 maja br. Prezydium KRDL przyjęło stanowisko w sprawie obowiązku zatrudniania diagnostów laboratoryjnych na stanowiskach zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.

Diagnosta laboratoryjny musi wykonywać czynności diagnostyki laboratoryjnej na stanowisku diagnosty laboratoryjnego, młodszego asystenta diagnostyki laboratoryjnej, zaś po uzyskaniu tytułu specjalisty wymagany jest awans na wyższe stanowisko.

Diagności, w celu wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej, muszą być zatrudniani wyłącznie na stanowiskach dedykowanych prawnie do takich działań, to jest: - diagnosta laboratoryjny, - młodszy asystent diagnostyki laboratoryjnej, - asystent diagnostyki laboratoryjnej, - starszy asystent diagnostyki laboratoryjnej.

Zatrudnianie diagnostów na innych stanowiskach i oczekiwanie od nich wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej stoi w sprzeczności z przepisami prawa i może zawierać cechy omijania norm prawnych w celu zaniżania wynagrodzeń.

Źródło: KIDL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także