Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Dodatkowy etap wiosennego postępowania kwalifikacyjnego

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 kwietnia 2024 10:17

Dodatkowy etap wiosennego postępowania kwalifikacyjnego - Obrazek nagłówka
Minister Zdrowia podjął decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu w wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne. Trzeci etap został uruchomiony 22 kwietnia 2024 r. w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK). Na miejsca rezydenckie w dziedzinach priorytetowych zostało w nim zakwalifikowanych 116 lekarzy.

W związku z tym, że po ogłoszeniu ostatecznych list lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w ramach postępowania kwalifikacyjnego rozpoczynającego się w dniu 1 marca 2024 r., pozostały niewykorzystane miejsca rezydenckie, na podstawie art. 16ca ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2023 r. poz. 1516, z późn. zm.) resort zdrowia informuje, że:

minister zdrowia podjął decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

W dodatkowym etapie postępowania kwalifikacyjnego wezmą udział lekarze i lekarze dentyści niezakwalifikowani do odbywania szkolenia specjalizacyjnego, którzy wskazali co najmniej jeden wariant wyboru obejmujący priorytetową dziedzinę medycyny w trybie rezydenckim i nie zostali zakwalifikowani na ten wariant w ramach pierwszego albo drugiego etapu postępowania. Lekarze i lekarze dentyści, którzy byli zakwalifikowani w pierwszym lub drugim etapie i nie potwierdzili przyjęcia wskazanego wariantu, nie mogą  ponownie uzyskać kwalifikacji na ten wariant.

Źródło: CMKP/MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także