Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Profesor Mansur Rahnama ponownie przewodniczącym Rady ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie nauk medycznych UM w Lublinie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 8 września 2023 08:58

Profesor Mansur Rahnama ponownie przewodniczącym Rady ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie nauk medycznych UM w Lublinie - Obrazek nagłówka
fot. archiwum prywatne
Prof. Mansur Rahnama ponownie został przewodniczącym Rady ds. Stopni Naukowych w dyscyplinie nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Funkcję będzie pełnił do 2027 roku. Jest także kandydatem na członka Rady Doskonałości Naukowej II kadencji

Profesor Mansur Rahnama-Hezavah jest kierownikiem Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także konsultantem krajowym z dziedziny chirurgii stomatologicznej. W czerwcu uhonorowany został tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prof. Mansur Rahnama jest kandydatem na członka Rady Doskonałości Naukowej II kadencji (na lata 2024 - 2027). Obecnie jest członkiem Rady Doskonałości Naukowej I kadencji. W lipcowym wywiadzie dla Medexpressu podkreślał, że rada pełni kluczową rolę w utrzymaniu i podnoszeniu standardów jakości badań naukowych w dziedzinie medycyny.

– Członkowie są aktywnie zaangażowani w proces recenzowania i oceniania wniosków o nadanie stopni naukowych i tytułów profesorskich, co ma bezpośredni wpływ na kształtowanie kadry naukowej w dziedzinie medycyny. Rada Doskonałości Naukowej przyczynia się również do promowania i nagradzania doskonałości w badaniach naukowych, co stymuluje innowacje i postęp w dziedzinie medycyny. Wreszcie, przez swoją działalność, RDN ma wpływ na kształtowanie polityki naukowej w Polsce, co obejmuje także sektor medycyny. Wszystko to ma na celu długoterminowe poprawianie jakości opieki zdrowotnej i zdrowia społeczeństwa – mówił w rozmowie z naszym portalem.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także