Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

5 tajemnic skutecznego odchudzania

MedExpress Team

Tomasz Kobosz

Opublikowano 27 grudnia 2016 14:13

5 tajemnic skutecznego odchudzania - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Od Nowego Roku na dietę? Tak jak rok temu? A może tym razem się uda? Jest szansa, jeśli zastosujesz 5 poniższych porad. Żadna z nich nie dotyczy bezpośrednio składu diety czy intensywności ćwiczeń.

Po pierwsze – wyznacz sobie konkretne cele. Szczegółowe i realistyczne. Najlepiej, aby pierwszy z nich miał zostać osiągnięty w czasie około miesiąca. Nie powinny być one zbyt ambitne – zakładanie utraty więcej niż 1 kg na tydzień do błąd. Opisz, jak zamierzasz je osiągnąć – np. z jakich produktów spożywczych zrezygnujesz i jak dużo będziesz ćwiczyć.

Po drugie – dla pieniędzy zrobisz więcej, niż myślisz. Wiele badań naukowych pokazało, że zachęty finansowe lepiej motywują do odchudzania niż troska o atrakcyjny wygląd a nawet o zdrowie. Załóż się z kimś o konkretną kwotę, nie musi być duża.

Po trzecie – nie wszystko na raz. Twoje szanse na skuteczne odchudzanie znacznie zmaleją, jeśli w tym samym czasie podejmiesz się innych wyzwań (np. rzucanie palenia) albo będziesz w trakcie ważnych zmian w życiu zawodowym czy osobistym.

Po czwarte – niech wszyscy wiedzą. Powiedz o swoich planach życzliwym ci osobom. Twoją motywację wzmocni dodatkowy mechanizm – będziesz starać się mocniej, aby nie rozczarować kibicujących ci bliskich.

Po piąte – znajdź podobnych sobie. Odchudzanie jest skuteczniejsze, gdy nie robi się tego solo. Zgodnie z danymi Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego uczestnicy programów utraty wagi w parach lub większych grupach mają dwukrotnie większe szanse na osiągnięcie i utrzymanie zaplanowanej docelowej masy ciała.

Źródło: NewsMax

Tematy

odchudzanie

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.