Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
MATERIAŁ PARTNERA

Dieta online: jak być w formie bez wychodzenia z domu

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 stycznia 2024 08:03

Dieta online: jak być w formie bez wychodzenia z domu - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Dziś nie trzeba wychodzić z domu, aby poćwiczyć pilates albo cardio. Zdalnie załatwimy też sprawy w banku i skarbówce, a dietetyk ułoży nam najlepszą dietę online. Dbanie o formę nigdy nie było prostsze.

Najlepsza dieta online – czyli jaka?

Skuteczna dieta musi zaspokajać nasz głód i być dobrze zbilansowana. A to oznacza, że z pokarmem dostarczymy organizmowi niezbędnych składników i energii na cały dzień. Najwięcej w internecie znajdziemy programów dla osób odchudzających się: np. dieta 1200 kcal, 1500 kcal, niskotłuszczowa albo śródziemnomorska. Wszystkie one mogą dać pożądane efekty, o ile są dopasowane do naszych potrzeb i stylu życia.

Jak mówią dietetycy 70 proc. sukcesu w utrzymaniu formy to zdrowe odżywianie się, a 30 proc. to aktywny tryb życia. Dlatego wielu specjalistów oferując programy żywieniowe, daje swoim podopiecznym wskazówki co do aktywności. Najczęściej zalecane minimum to 30 minut spaceru codziennie.

Czy warto skorzystać z porad dietetyka?

Ułożenie samodzielnie jadłospisu na pozór nie jest skomplikowane. Jednak, jeśli chcemy osiągnąć określone rezultaty lub borykamy się z chorobami np. cukrzycą, insulinoopornością albo otyłością źle ułożony jadłospis może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Ułożenie zbilansowanej diety, która zawiera odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczy oraz witamin i minerałów wymaga sporej wiedzy, jaką właśnie ma dietetyk.

Pomoże on zmienić nasze nawyki żywieniowe i zaproponuje zdrowe zamienniki w diecie w przypadku alergii, a także wesprze w czasie jej stosowania. Pakiet dietetyczny to dobre rozwiązanie dla osób, które łatwo się zniechęcają i nie są systematyczne. Spotkania z dietetykiem wymuszają stosowanie się do zaleceń, ponieważ z każdego grzechu dietetycznego będziemy musieli się tłumaczyć. Poza tym dużym motywatorem jest fakt, że musimy płacić za dietę i konsultacje.

Gdzie szukać najlepszej diety online?

W internecie oraz w mediach społecznościowych znajdziemy wiele osób i firm oferujących indywidualnie rozpisane jadłospisy, oraz firmy kateringowe proponujące dostarczanie posiłków w pudełkach. Te drugie mają w ofercie zróżnicowane programy żywieniowe, np. diety ketogeniczne, vege, bez laktozy, z niskim indeksem glikemicznym.

Przy wyborze firmy, warto kierować się opiniami klientów. Diety pudełkowe powinny być przygotowywane ze świeżych produktów, zgodnie z zasadami żywieniowymi wybranego programu oraz higienicznie zapakowane. Z kolei, jeśli decydujemy się na wsparcie dietetyka, warto sprawdzić, jakie ma wykształcenie i doświadczenie. W mediach społecznościowych jest wiele osób, które układają jadłospisy, wyłącznie opierając się na swoich doświadczeniach, bo np. szybko i skutecznie schudły. Pamiętajmy, że dietetyk, układając jadłospis, powinien wziąć pod uwagę: wiek, wagę, styl życia, alergie i choroby oraz cel klienta. Oczywiście zawsze warto skorzystać z darmowych porad, wskazówek i przepisów.

Dietetyka znajdziemy też w serwisie ogłoszeniowym Fixly. Tam są również umieszczane opinie klientów, co bardzo ułatwia wybór.

Ile kosztuje opieka dietetyka?

Cennik dietetyka zależy od lokalizacji, jego doświadczenia oraz tego, czy jest to jednorazowa porada, czy opieka przez określony czas. Przeciętnie za samą jednorazową konsultację zapłacimy ok. 150-300 zł. W jej skład wchodzą przeważnie: analiza składu ciała, pomiary antropometryczne i wywiad żywieniowy. Z kolei miesięczny koszt opieki dietetyka, w którą wchodzi indywidualnie dobrany plan żywieniowy oraz analiza wyników to wydatek ok. 400-600 zł.

Znacznie droższe są diety pudełkowe. Ceny zaczynają się od ok. 35 zł za dzień i mogą sięgać nawet 90 zł za pięć posiłków. Jednak zamawiając catering, odpada nam już liczenie kalorii i samodzielne przygotowywanie jedzenia, ale w większości przypadków nie możemy liczyć na konsultacje dietetyczne.

Tematy

dieta

Podobne artykuły

iStock-1236202682

Co jeść w upały?

10 lipca 2024
diety

Talerz Polaka

30 kwietnia 2024
iStock-1583095926
29 marca 2024
fitness
7 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-1138747364

Cera specjalnej troski

10 lipca 2024
adobestock_209939752
Artykuł sponsorowany

Jak wspomóc regenerację gardła po ciężkim dniu?

4 lipca 2024
zabieginazmarszczki
Artykuł sponsorowany

Zmarszczki - jak je zniwelować i im zapobiegać?

17 maja 2024
iStock-1336074149
30 października 2023
iStock-1129820511
22 czerwca 2023
iStock-1424019033

Udar cieplny i słoneczny

20 czerwca 2023