Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Jak dbać o właściwą zawartość wody w organizmie?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 czerwca 2023 07:00

Jak dbać o właściwą zawartość wody w organizmie? - Obrazek nagłówka
Jeśli zdarza Ci się odczuwać uczucie ciężkości, masz problem z opuchniętymi nogami, brzuchem czy twarzą - być może masz problem z zatrzymywaniem wody w organizmie.

W artykule przedstawimy pięć skutecznych sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i zmniejszyć uczucie ciężkości w Twoim ciele.

5 sposobów na usunięcie nadmiaru wody z organizmu

Pij dużo wody

Przy zatrzymywaniu się wody w organizmie często popełnianym błędem jest rezygnacja z picia wody. Tymczasem, paradoksalnie, odpowiednie nawodnienie jest jednym ze sposobów na pozbycie się nadprogramowej wody. Dzięki temu organizm będzie miał możliwość wydalenia nadmiaru płynów.

Unikaj soli

Dieta bogata w sól powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie. Dlatego warto ograniczyć spożycie soli i zastąpić ją naturalnymi przyprawami, takimi jak zioła.

Zwiększ spożycie błonnika

Błonnik pomaga regulować poziom wody w organizmie. Znajdziemy go w warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz nasionach.

Zadbaj o ruch

Aktywność fizyczna pobudza krążenie krwi i limfy, co pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu. Warto więc codziennie wykonywać ćwiczenia lub chociażby spacerować.

Postaw na suplementację

Najlepsze suplementy diety mogą skutecznie pomóc w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu. W przypadku zatrzymywania wody warto sięgnąć po naturalne preparaty oparte na składnikach roślinnych, takie jak wyciąg z pokrzywy czy skrzypu.

MyBestAqua – naturalny sposób na pozbycie się nadmiaru wody

Jeśli chcesz skutecznie i w prosty sposób pozbyć się dolegliwości związanych z zatrzymywaniem wody w organizmie, wypróbuj MyBestAqua. Zgodnie z zapewnieniem producenta, MyBestAqua to suplement diety oparty wyłącznie na naturalnych składnikach, a w swoim składzie ma aż 23 substancje aktywne, w tym 21 cennych ekstraktów z roślin o zbawiennym wpływie na kobiece zdrowie. Zawiera m.in. ekstrakty z młodego jęczmienia, pokrzywy, liści brzozy i skrzypu polnego. Składniki te pomagają w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, a dodatkowo wpływają pozytywnie na trawienie i regulację pracy układu moczowego. Preparat jest bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje efektów ubocznych.

Oprócz wspomagania usuwania nadmiaru wody z organizmu, MyBestAqua może przynieść wiele korzyści dla kobiecego zdrowia takich jak np.:

  • poprawa komfortu podczas miesiączki,
  • wspieranie procesu odchudzania,
  • wpływ na gospodarkę hormonalną,
  • poprawa samopoczucia podczas PMS.


Poczuj lekkość

Zatrzymywanie wody w organizmie to dość częsty problem, którego przyczyny mogą być bardzo różnorodne. Warto jednak pamiętać, że można sobie z nim poradzić. Regularna suplementacja MyBestAqua pomoże Ci rozwiązać problem z opuchnięciami w trakcie miesiączki, po spożyciu niektórych produktów spożywczych, efektem ciężkich nóg w podróży, poirytowaniem w trakcie PMS czy wahaniem wagi w trakcie cyklu. To rozwiązanie dla kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie wielowymiarowo i cieszyć się dobrą formą przez cały miesiąc.

Pamiętaj jednak, że suplementy powinny być jedynie dodatkiem do zdrowej diety, a przed ich zastosowaniem, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także