Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Jak zachęcić mężczyzn do dbania o siebie

MedExpress Team

Edyta Hetmanowska

Opublikowano 1 lutego 2014 07:00

Jak zachęcić mężczyzn do dbania o siebie - Obrazek nagłówka
FOT.-PAWEL-KISZKIEL-AGENCJA-GAZETA
Czy Polacy unikają aktywności fizycznej? Co zrobić, żeby przygody ze sportem nie zakończyć na jednym treningu? Z Arturem Partyką, medalistą olimpijskim w skoku wzwyż, rozmawia Edyta Hetmanowska.

MK090773

Czy Polacy unikają aktywności fizycznej? Co zrobić, żeby przygody ze sportem nie zakończyć na jednym treningu? Z Arturem Partyką, medalistą olimpijskim w skoku wzwyż, rozmawia Edyta Hetmanowska.

Jak zachęcić mężczyzn do dbania o siebie?

Łatwo nie jest. Wiem to na swoim przykładzie. Myślę, że trzeba wpłynąć na ambicję mężczyzny. Proponuję, aby właśnie teraz zastosować dietę i ćwiczenia. Jeśli zaczniemy zażywać ruchu i dbać o dietę w styczniu, lutym i marcu, to w sezonie letnim powinniśmy wyglądać atrakcyjnie.

Mówi się, że ulubionym sportem polskich mężczyzn jest spacer… po piwo. Czy faktycznie nasi rodacy unikają aktywności fizycznej?

Nie jest już tak źle. Obserwuję, że w ostatnich 5-6 latach modne stało się uprawianie lekkoatletyki, np. biegania. Tu już jest zdecydowanie dobrze. Nie każdy oczywiście musi biegać zawodowo. Sam jestem przeciwnikiem forsowania się, zwłaszcza w wieku 40, 50 czy 60 lat. Jestem zwolennikiem spokojnego wchodzenia w aktywność fizyczną, ruchem współgrającym z naszym trybem życia oraz dietą. Sytuacja się powoli poprawia, także dzięki różnego rodzaju programom, które pozwalają nam się kontrolować. Sam po sobie widzę, że w moim obecnym wieku czterdziestu-czterdziestu kilku lat, jest to ważne.

Jakiej rady udzieliłby Pan tym, którzy właśnie rozpoczęli trening, żeby nie zniechęcili się zbyt szybko?

Przede wszystkim trzeba zacząć spokojnie. Nie rzucamy się na głęboką wodę, tzn. nie biegniemy nie wiadomo ile kilometrów i nie podnosimy jak najwięcej ciężarów. Receptą jest regularność i systematyczność. Trzeba również słuchać  trenerów i instruktorów, bo oni znają się na tym. Lepiej jest jeśli znajdziemy czas na sport raz czy dwa razy w tygodniu przez parę lat niż dwa, trzy razy w tygodniu przez kilka miesięcy. Przy dużym i intensywnym wysiłku najczęściej występują jakieś bóle i zaczynamy się zniechęcać. Na igrzyska olimpijskie nie musimy się przygotowywać, dlatego polecam systematyczność i spokojny trening. Jeśli chcemy lepiej wyglądać i czuć się, to w zupełności wystarczy.

Czytaj także: Monika Pyrek podpowiada, jak odnaleźć zdrowy sposób na życie

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-888015998
Europejski Dzień Śniadania

Jak sprawnie, zdrowo i smacznie przygotowywać śniadania?

22 kwietnia 2024
20240412151949_download
Artykuł sponsorowany

Czy dieta keto jest zdrowa? 7 korzyści zdrowotnych keto

15 kwietnia 2024
iStock-1001799644
9 czerwca 2023
166637260
19 maja 2023