49. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W dniach 12 - 15 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 49. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU).
Medexpress 2019-05-24 10:09

Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego jest najważniejszym corocznym wydarzeniem naukowym dla całego środowiska urologicznego w Polsce. Przez cztery dni w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywać się będą wykłady, sesje programowe, panele eksperckie z udziałem wybitnych specjalistów z polski i całego świata.

Jednym z punktów Kongresu będzie sesja Live Surgery - do Katowic transmitowana będzie operacja robotem da Vinci wprost z renomowanego ośrodka w Belgii, przeprowadzi ją wybitny ekspert prof. Alexandre Mottrie. Podczas sesji uczestnicy Kongresu będą mogli nie tylko śledzić przebieg operacji, ale również zadawać belgijskim specjalistom pytania na temat wykonywanych czynności. Wszystko w czasie rzeczywistym.

W programie naukowym przewidziano sesje przygotowane wspólnie z najważniejszymi międzynarodowymi organizacjami urologicznymi: Europejskim Towarzystwem Urologicznym (EAU), Amerykańskim Towarzystwem Urologicznym (AUA), Międzynarodowym Towarzystwem Urologicznym (SIU) oraz ISSECAM (Mirrors of Medicine). W gronie zaproszonych wykładowców znaleźli się wybitni przedstawiciele nauki, będący uznanymi autorytetami, a zarazem lekarzami praktykami z bogatym doświadczeniem, co pozwoli zmierzyć się najważniejszymi wyzwaniami współczesnej urologii.

Na szczególna uwagę zasługuje Sesja Pacjentów Urologicznych, która w tym roku zostanie zorganizowana wspólnie ze stowarzyszeniem Gladiator. Podczas rozmów z pacjentami poruszone zostaną najważniejsze tematy związane z profilaktyką oraz nowoczesnymi metodami leczenia.

Dla całego środowiska urologicznego rok 2019 jest momentem szczególnym, Polskie Towarzystwo Urologiczne obchodzi bowiem jubileusz 70-lecia powstania. Podczas kongresu nie zabraknie wspomnień o początkach naszego Towarzystwa, ale niemniej ważne od bogatej historii będą plany związane z dalszym rozwojem urologii w naszym kraju.

Szczegółowe informacje na temat 49. Kongresu Naukowego PTU dostępne są na stronie internetowej https://kongres2019.pturol.org.pl/

Źródło: Materiały prasowe
PDF

Zobacz także