Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Postęp w urologii dzięki najnowocześniejszym terapiom sprzętowym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 października 2023 09:41

Postęp w urologii dzięki najnowocześniejszym terapiom sprzętowym - Obrazek nagłówka
Wiązka laserowa z dedykowanego urologii urządzenia o nazwie Thulio uderza z najwyższą precyzją w złóg nerkowy, kruszy kamień na wyjątkowo drobne kawałki nie pozostawiając resztkowej kamicy. Właścicielem jedynego, tego typu urządzenia w Polsce jest należący do grupy EMC SA Szpital Św. Anny w Piasecznie W przypadku wykorzystaniu tego lasera w obrębie prostaty, pacjent ma płytsze blizny i wyższy komfort oddawania moczu. Piaseczyński szpital zainwestował w cały wachlarz innowacyjnych urządzeń.

Szpital w Piasecznie to także jedyna placówka w Polsce wykonująca zabiegi RIRS 2.0, stosowane przy leczeniu kamicy nerkowej. W procedurze tej wykorzystuje się giętkie koszulki dostępowe, wprowadzane do układu kielichowo-miedniczkowego, bezpośrednio pod kruszony złóg. Pozwala to na bardzo dokładne odsysanie pyłu i całkowite oczyszczenie nerki - mówi dr Marek Zawadzki, specjalista-urolog, ordynator i współtwórca Centrum Urologii Zaawansowanej, który oprowadza nas po specjalistycznych gabinetach zabiegowych piaseczyńskiej placówki

W arsenale najnowocześniejszych, często unikatowych urządzeń i procedur stosowanych m.in. w chorobach nerek, prostaty i leczeniu nowotworów szpital dysponuje też urządzeniem generujący falę uderzeniową ESWT. Metoda ta polega na aplikacji, w miejscu zmienionym chorobowo, skupionej fali uderzeniowej, która dociera w głąb tkanki działając precyzyjnie i skutecznie. Zabiegi te mają na celu poprawę ukrwienia prącia u pacjentów przed i po leczeniu raka stercza. Są także stosowane przy zespołach bólowych miednicy. W terapii łagodnego przerostu stercza z kolei stosowana jest natomiast małoinwazyjna metoda TUMT, czyli przezcewkowa terapia mikrofalowa. Polega ona na wprowadzeniu do cewki moczowej cewnika z anteną emitującą mikrofale, które powodują śmierć komórek. Zabieg trwa około 45 minut i jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym.

Echo-Laser jest w Piasecznie wykorzystywany do leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Podczas zabiegu cienkie światłowody wprowadzone przez skórę krocza pod kontrolą USG transmitują energię lasera do tkanki. Efekt to zmniejszenie objętości gruczołu krokowego, poprawa w zakresie dolegliwości związanych z oddawaniem moczu i mniejsze ryzyko następstw leczenia operacyjnego takich jak krwawienie, infekcje, zaburzenia erekcji i wytrysk wsteczny. Zabieg jest małoinwazyjny, trwa jedyne 20-30 minut, a pacjent tego samego dnia wychodzi do domu. Takie postępowanie.

W podwarszawskim Piasecznie udało się stworzyć Centrum Urologii Zaawansowanej konkurencyjne wobec najlepszy ośrodków Europejskich. A wszystko to w ciągu zaledwie 10 lat.

EMC Szpital św. Anny w Piasecznie

Tematy

urologia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także