Istotne zagadnienia w praktyce pielęgniarstwa onkologicznego

Medexpress

Opublikowano 12 wrzesnia 2017, 09:03

139393306 Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 12 wrzesnia 2017, 09:03

W sobotę, 16 września br. o godzinie 10.00 w Krakowie - w ramach XX Kongresu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej - odbędzie się I ogólnopolska, bezpłatna sesja Programu Edukacji Onkologicznej pt.: "Istotne zagadnienia w praktyce pielęgniarstwa onkologicznego".

Program Edukacji Onkologicznej to przedsięwzięcie realizowane przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej oraz Fundację Tam i z Powrotem już od blisko 7 lat. Głównym założeniem Programu Edukacji Onkologicznej jest edukacja i szerzenie rzetelnej wiedzy w czterech głównych grupach docelowych m.in. wśród osób zdrowych i osób z grupy podwyższonego ryzyka (profilaktyka), osób z diagnozą choroby nowotworowej oraz ich rodzin i bliskich, ale także wśród pracowników medycznych i wolontariuszy (więcej na stronie www.programedukacjionkologicznej.pl)

Podczas XX Kongresu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, ważne miejsce zajmie także pierwsza, dedykowana sesja dla pielęgniarek onkologicznych i personelu medycznego.

- Kolejne Kongresy Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej zawierają nowe inicjatywy edukacyjne. Podczas XX Kongresu chcemy zwrócić się również do środowiska onkologicznych pielęgniarek, które pełnią bardzo ważną role w procesie rozpoznawania i leczenia. Chcemy, żeby pielęgniarki miały świadomość zmian związanych z wprowadzaniem nowych metod leczenia. Wspomniana świadomość obejmuje również znajomość wczesnych objawów powikłań leczenia, co może być pomocne w opanowaniu niepożądanych następstw. Chcemy również wzmocnić udział pielęgniarek w innych zagadnieniach wspomagającego postępowania. Przekażemy również informacje na temat leków biopodobnych, których prawidłowe wykorzystanie będzie bardzo istotne. Zapraszamy do udziału wszystkie pielęgniarki – będziemy wdzięczni za zainteresowanie oraz uwagi, które chcielibyśmy wykorzystać w dalszych działaniach edukacyjnych – podsumowuje prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski – prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej i konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej.

Do współpracy przy sesji zaproszeni zostali wybitni specjaliści, którzy przedstawią najważniejsze zagadnienia, z którymi personel medyczny na co dzień spotyka się w swojej praktyce zawodowej.
Na sesję w ramach Programu Edukacji Onkologicznej szczególnie zapraszamy pielęgniarki z oddziałów onkologicznych, ale także specjalistów innych dziedzin medycznych m. in. psychologów, psychoonkologów, dietetyków, rehabilitantów. Sesja dla wszystkich uczestników jest bezpłatna – podkreśla Ewa Podymniak koordynator Programu Edukacji Onkologicznej.

Pełny Program oraz szczegóły dostępne są na stronie:

http://www.kongres.ptok.pl/7.2017/pl/Sesja_Programu_Edukacji_Onkologicznej__172.html

Rejestracji można dokonać poprzez stronę XX Kongresu PTOK tj.:

https://ptok2017.konferencje.viamedica.pl/?lang=pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

pielęgniarki i położne / sesja
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31