Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Powstaną regionalne rady ds. polityki senioralnej

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 19 kwietnia 2024 10:56

Powstaną regionalne rady ds. polityki senioralnej - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
Zainteresowanie udziałem w pracach rady utworzonej przy ministrze ds. polityki senioralnej przerosło oczekiwania autorów pomysłu jej powołania. Miejsc do obsadzenia było 30, a liczba aplikacji przekroczyła 170. Minister Marzena Okła-Drewnowicz chce zaangażować osoby, których zgłoszenia trzeba było odrzucić do tworzenia analogicznych rad na poziomie regionalnym.

– Otwierając nabór do rady myślałam, że zgłosi się co najwyżej kilkadziesiąt osób. Ku mojemu wielkiemu zdumieniu, do rady zgłosiły się 173 osoby, a miejsc było tylko 30. Nie możemy stracić potencjału tych wszystkich ludzi, ale wspólnie go zagospodarować. Będziemy tworzyć rady regionalne, które będą skupiały osoby, które aplikowały do rady tworzonej przy moim urzędzie, ale się w niej nie znalazły – zapowiedziała w czwartek minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

Do współpracy w tworzeniu rad regionalnych zostali zaproszeni pełnomocnicy wojewodów ds. polityki senioralnej. To oni mają być opiekunami tych ciał.

– Robimy to po to, żeby tworząc rozwiązania ogólnokrajowe mieć zsieciowanych przedstawicieli polityki senioralnej i szybko konsultować projekty oraz zbierać sygnały o problemach – wyjaśniła Marzena Okła-Drewnowicz.

Jak podkreśliła minister, polityka senioralna jest ogromnym wyzwaniem, ale może być też niezwykle satysfakcjonująca. Warunkiem jest to, by realizować ją z odpowiednimi ludźmi.

– Polityka senioralna musi być jednym z priorytetów rządu i nim jest. Działalność państwa musi się opierać na dwóch kierunkach: wspierającym i aktywizującym – zauważyła wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także