Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

VACCINE FORUM

Data wydarzenia: 21 października 2022 (09:00) - 21 października 2022 (09:00)

Adres: Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Strona wydarzenia: kliknij tutaj

Organizator: Instytut Ochrony Zdrowia

Kontakt do organizatora: [email protected]

Kongres VACCINE FORUM 2022 to kolejna edycja wydarzenia poświęconego tematyce szczepień ochronnych, mająca na celu zmianę świadomości oraz budowanie pozytywnej komunikacji w tym obszarze.

Rzeczywistość ostatnich dwóch lat skłania do analizy sytuacji, w jakiej znajduje się system ochrony zdrowia oraz do budowania pozytywnej komunikacji nt. szczepień ochronnych w oparciu o trudne doświadczenia pandemii. COVID-19 pokazał, że niektóre rozwiązania dotąd niemożliwe do wdrożenia, stały się realne – eksperci podkreślają konieczność wykonywania w aptekach szczepień nie tylko przeciwko grypie, ale także przeciw innym chorobom, takim jak krztusiec, czy zakażeniom wywołanym przez pneumokoki.

Dodatkowo, wyzwania, jakie stoją przed nami w wyniku kryzysu humanitarnego wywołanego wojną
w Ukrainie, wymagają merytorycznej dyskusji. 

Podczas VACCINE FORUM 2022 w gronie wybitnych ekspertów chcemy zastanowić się nad sposobami budowania zaufania do szczepień ochronnych oraz wzmacniania świadomości profilaktyki zdrowotnej już od najmłodszych lat poprzez edukację w szkołach.

Do dyskusji zapraszamy specjalistów i decydentów, od których zależy budowanie polityki zdrowotnej, programów szczepień ochronnych oraz komunikowanie w przestrzeni publicznej pozytywnego przekazu dotyczącego szczepień. Rozmawiać będziemy także o implementacji niezbędnych zmian w Programie Szczepień Ochronnych, zwłaszcza w kontekście włączenia w niego uchodźców zza wschodniej granicy, indywidualnego podejścia do obywateli Ukrainy oraz szerokich działań informacyjnych nt. szczepień skierowanych do uchodźców.

Konkurs VACC Award

W ramach drugiej edycji Kongresu zostanie przeprowadzony konkurs w poniższych kategoriach:

Instytucja Publiczna / Organizacja Społeczna

Firma

Dziennikarz / Twórca nowych mediów

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie instytucji oraz organizacji, które promują działalność profilaktyczną, firm przyjaznych szczepieniom swoich pracowników w miejscu pracy oraz osób przekazujących wiarygodne i merytoryczne treści nt. szczepień ochronnych.

Wydarzenia w tym miesiącu