Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
Medexpress.pl>Kalendarium wydarzeń> „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” - konferencja w Słupsku

„Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” - konferencja w Słupsku

Data wydarzenia: 19 stycznia 2023 (09:30) - 19 stycznia 2023 (09:30)

Adres: Urząd Miejski w Słupsku (Ratusz), , pl. Zwycięstwa 3, , Słupsk

Strona wydarzenia:

Organizator: NIPIP

Kontakt do organizatora: [email protected]

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wspólnie z Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych realizuje projekt pt. „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, którego celem jest przeszkolenie 35 000 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych z całej Polski, czyli aż 10 procent stanu pielęgniarskiego. W ofercie jest szesnaście kursów: trzynaście specjalistycznych i trzy kwalifikacyjne. Można wybrać spośród m.in.: komunikowania interpersonalnego w pielęgniarstwie, resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie. Każdy z kursów zawiera także moduł covidowy.

Już 19 stycznia w czasie konferencji „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów” organizowanej przez Okręgowe Rady Pielęgniarek i Położnych z województwa pomorskiego będziemy mogli w gronie przedstawicieli m.in. NIPiP porozmawiać o doświadczeniach kadry biorącej udział w szkoleniach i zmieniającej się wizji zawodu pielęgniarki, pielęgniarza i położnych.

W konferencji udział wezmą: dr n. med. Kazimiera Hebel z Katedry Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku, dr n. med. Jolanta Olszewska z Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. O właściwym wykorzystaniu kadr pielęgniarek i położnych w aspekcie dostępności do świadczeń zdrowotnych – zwłaszcza w kontekście zagrożenia epidemicznego mówić będzie dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska z Zakładu Zarządzania w Pielęgniarstwie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Po prelekcjach ekspertów odbędzie się debata, w której udział wezmą: Krystyna Danilecka - Wojewódzka - Prezydent Miasta Słupsk, Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski, Kamila Zielińska - Departament Zdrowia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Andrzej Sapiński - prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, Mariola Łodzińska - wiceprezes NRPiP, prof. Aleksandra Śnieg - Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie, Marzena Olszewska - Fryc - wiceprzewodnicząca ORPiP w Gdańsku, Sebastian Irzykowski - przewodniczący ORPiP w Słupsku.

Wydarzenia w tym miesiącu