Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
Medexpress.pl>Kalendarium wydarzeń> XVI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

XVI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

Data wydarzenia: 7 września 2023 (10:30) - 9 września 2023 (10:30)

Adres: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187, Bydgoszcz

Strona wydarzenia: kliknij tutaj

Organizator: Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne

Kontakt do organizatora: [email protected]; tel. 509 740 708

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!
Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, wszyscy zainteresowani ultrasonografią!

Wspólnie z Zarządem naszego Towarzystwa mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejny XVI Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który odbędzie się w dniach 7–9.09.2023 r. w Bydgoszczy. Podczas Zjazdu odbędzie się również Walne Wyborcze Zebranie Delegatów.

Wracamy do tradycyjnej formuły naszych spotkań oraz Bydgoszczy, w której było zaplanowane spotkanie w 2021 r. Tradycyjnie w trakcie Zjazdu zajmiemy się zagadnieniami szeroko pojętej diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu, ginekologii, urologii, pediatrii, endokrynologii i innych dziedzin medycyny. Szczególną uwagę chcemy poświęcić nowym technikom diagnostycznym obejmującym m.in. zastosowanie środków kontrastowych oraz badań elastograficznych metodą fali ścinającej o różnym zastosowaniu.

Stacjonarna forma spotkania umożliwi nam konfrontację i porównanie doświadczeń, wiedzy i umiejętności z innymi oraz zapoznanie się z postępami w technice obrazowania. Podczas Zjazdu będą Państwo mieli możliwość uczestnictwa w sesjach plenarnych, naukowych, a także w warsztatach szkoleniowych i sesjach firmowych.

Zapraszamy do udziału w Zjeździe studentów i młodych lekarzy, dla których Zjazd może być znakomitym miejscem do poszerzania wiedzy i korzystania z doświadczeń starszych kolegów.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, przemyślenia i przygotowania prac oryginalnych, prezentacji ciekawych przypadków i podzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami.

Zapraszamy również na spotkania towarzyskie, które – mamy nadzieję – będą miłym uzupełnieniem i pozwolą na chwile odpoczynku w koleżeńskiej atmosferze.

Prosimy o zarezerwowanie terminu i liczymy na spotkanie z Państwem w Bydgoszczy.

Z pozdrowieniami,

Dr n. med. Janusz Tyloch
Dr n. med. Małgorzata Serafin-Król

Wydarzenia w tym miesiącu