Kardiologia XXI wieku w projekcie Cardio Space

Medexpress

Opublikowano 10 maja 2022, 07:48

Medexpress

Opublikowano 10 maja 2022, 07:48

Innowacje wkraczają w ochronę zdrowia w tempie już niemal wykładniczym. Ale zanim dobrodziejstwo technologicznego przełomu w terapii stanie się faktem dla pacjenta, system ochrony zdrowia musi pokonać dwie poważne przeszkody. Obie ograniczają tempo wdrażania zmian: Organizacja (głównie finansowanie) i edukacja.

W organizacji najważniejsza jest zmiana algorytmów finansowania. Innowacje zwykle kosztują więcej w pojedynczym procesie terapeutycznym. Ale też przynoszą szybsze, lepsze i trwalsze efekty. Krótkoterminowo wysiłek jest większy, za to w średnim i dłuższym terminie korzyści ekonomiczne i społeczne stają się widoczne.

W edukacji zawsze najbardziej liczył się udział, w roli wykładowców, czołowych ekspertów oraz dostęp – w trybie warsztatowym – do ośrodków kardiologicznych, w których innowacje są wdrażane.

Ale dzisiaj trudno już sobie wyobrazić projekt edukacyjny w kardiologii bez użycia technologii opartych o sztuczną inteligencję (AI), zaawansowanych fantomów, wirtualnych rzeczywistości i platform edukacyjnych online.

„Nabywanie wiedzy i umiejętności stosowania innowacji w terapii chorób sercowo – naczyniowych, wymaga zastosowania odpowiadających im metod i technologii edukacyjnych. A także tworzenia platform zapewniających niezbędną ustawiczność kształcenia. Oznacza to nieograniczony multimedialny i interaktywny dostęp do materiałów szkoleniowych (w tym zabiegowych) wraz z ich aktualizacją online” – mówi Iwona Krajewska reprezentująca platformę Cardio Space wdrażaną wspólnie przez firmę Neomed Healthcare Solutions i Instytut Ochrony Zdrowia.

Pierwsza część projektu będzie zrealizowana już wczesną jesienią pod naukowym kierownictwem prof. Marcina Grabowskiego. A wiodącym przesłaniem jest: „Jak zmienia się obraz nowoczesnej diagnostyki i terapii – od nadciśnienia tętniczego do zaawansowanej niewydolności serca”.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

kardiologia / szkolenia / warsztaty / Cardio Space
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30