Lekarz strzelał w szpitalu

Tomasz Kobosz

Opublikowano 01 lipca 2017, 20:18

Fot. Thinkstock
Tomasz Kobosz

Opublikowano 01 lipca 2017, 20:18

Dr Henry Bello, lekarz rodzinny, od dwóch lat nie pracował już w Bronx Lebanon Hospital Center. Zjawił się tam jednak w ostatni dzień czerwca, ubrany w biały lekarski fartuch, pod którym ukrył półautomatyczny karabin M16.

Wjechał windą na 16 piętro ogromnego, 120-letniego szpitala i tam otworzył ogień. Potem strzelał też piętro wyżej. Wśród personelu i pacjentów wybuchła panika.

Śmierć poniosła 32-letnia dr Tracy Sin-Yee Tam. Jak podają amerykańskie media, powołując się na relacje współpracowników zmarłej, była to osoba wyjątkowo lubiana za życzliwość i koleżeńskość. Feralnego dnia w ogóle nie powinno być jej w szpitalu. Miała dzień wolny, jednak przyjechała na prośbę jednego z kolegów, by zastąpić go na dyżurze. Widząc napastnika z bronią, próbowała uciekać, jednak Bello strzelił jej w plecy. Zabójca najprawdopodobniej nawet nie znał swojej ofiary, ponieważ został zwolniony w 2015 r., rok przed tym, jak dr Tam rozpoczęła pracę w nowojorskiej placówce.

Wśród sześciu rannych jest trzech innych lekarzy, dwóch studentów medycyny oraz pacjent. Dwie osoby (w tym lekarz) są bardzo ciężkim stanie.

Na koniec morderca zabarykadował się w jednej z sal zabiegowych i tam próbował się podpalić. Gdy mu się to nie udało (choć wywołał niewielki pożar) – śmiertelnie postrzelił się w głowę.

Byli współpracownicy zapamiętali Bello jako osobę kłótliwą, wręcz agresywną, notorycznie obwiniającą innych za własne błędy. Zwolniono go po zaledwie 6 miesiącach pracy z powodu nieustannych konfliktów z innymi członkami personelu, a także zarzutów molestowania seksualnego jednej z koleżanek.

Na odchodne Bello zapowiedział: „Wrócę tu kiedyś i was pozabijam”. Niestety, dotrzymał słowa. Zanim sięgnął po broń, pytał o lekarza, którego bezpośrednio winił za utratę pracy w Bronx Lebanon. Nie było go jednak tego dnia w szpitalu.

Źródła: CNN / Daily Mail

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

strzelanina / przemoc / zabójstwa / zbrodnia
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31