Przegląd prasy Lekarze nie chcą cudów

Female nurse holding patient using crutches in hospital corridor
Thinkstock/GettyImages
W przeglądzie prasy m.in o walce rezydentów odnośnie zwiększenia nakładów na służbę zdrowia, wypowiadanych przez rezydentów klauzul opt - out, stypendiach dla rezydentów.
Medexpress 2018-01-08 07:00

Lekarze nie chcą cudów

- Przedstawimy wyliczenia na dowód, że nasze propozycje zwiększenia nakładów na zdrowie są możliwe do zrealizowania – mówi dla Gazety Wyborczej Krzysztof Hałabuz, szef Porozumienia Rezydentów.

Skrócone konsultacje niepokoją pielęgniarki

Naczelna Rada Pielęgniarek informuje w Rzeczpospolitej, że praktyka związana z przygotowanymi przepisami stosowana przez resort zdrowia jest daleka od obowiązujących standardów.

Kryzysu opt – out nie załatwią leżaki

Na temat wypowiadanych przez rezydentów klauzul opt out – pisze w Rzeczpospolitej Andrzj Malinowski.

Lekarze nie rezygnują z protestu

Nawet gdyby doszło do porozumienia, niewiele by ono zmieniło, bo brakuje specjalistów i to głównie poza wielkimi ośrodkami – pisze Klara Klinger w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Życie w ciągu dyżurowym. Szczerze o lekarskich pieniądzach

Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290 – 300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala w rozmowie z Klarą Klinger w Dzienniku Gazety Prawnej.

Koniec podatkowych oszczędności w szpitalach

Placówki medyczne same będą sprzątać łóżka, pacjentów, przygotowywać im posiłki, dezynfekować pomieszczenia, w których leżą chorych i wywozić śmieci – pisze Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska w Dzienniku Gazety Wyborczej.

Nie ma pomysłu na zwiększenie liczby pielęgniarek

W resorcie zdrowia zakończyły się właśnie prace nad strategią rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Środowisko nie wierzy jednak, że dokument ten rozwiąże jego bolączki – informuje Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

Zachęty dla rezydentów do pozostania w kraju

Uproszczenie zasad zatrudniania lekarzy cudzoziemców oraz wprowadzenie stypendiów dla rezydentów, które musieliby odpracować w kraju , zapowiada resort zdrowia – pisze Agata Szczepańska w Dzienniku Gazety Prawnej.

VAT wykurzy outsourcing ze szpitali

Placówki medyczne znów będą same sprzątać łóżka pacjentów, przygotowywać im posiłki i dezynfekować pomieszczenia. W przeciwnym razie do ceny netto zamawianych na zewnątrz usług dopłacą 23 proc. VAT – informuje Agnieszka Pokojska, Mariusz Szulc w Dzienniku Gazety Prawnej.

Celon Pharma szczęśliwa w depresji

Współfinansowane przez państwo badania kliniczne pierwszego polskiego leku na depresję lekoodporną idą zgodnie z planem a kurs rośnie – informuje Puls Biznesu.

PDF

Zobacz także