Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Aktualizacja bezpieczeństwa i nowe funkcje w aplikacji mojeIKP

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 czerwca 2023 11:02

Aktualizacja bezpieczeństwa i nowe funkcje w aplikacji mojeIKP - Obrazek nagłówka
W App Store i Google Play jest już dostępna aktualizacja aplikacji mojeIKP. Chodzi o odnowienie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa i wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak ułatwienie kontaktu z twoją przychodnią czy opcja sprawdzenia terminu ważności leków w domowej apteczce.

– Dążymy do tego, żeby aplikacja mojeIKP maksymalnie ułatwiała pacjentom funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i angażowała ich w troskę o swoje sprawy zdrowotne. Intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które będą realizować ten cel i systematycznie rozwijamy o nie naszą aplikację – podkreśla Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Bezpieczeństwo danych na pierwszym miejscu

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim aktualizacja bezpieczeństwa, która pozwoli odnowić specjalny certyfikat. W odpowiednim momencie umożliwi ona ponowną aktywację bezpiecznego połączenia i zautoryzuje Twoją tożsamość. Rolą tego rodzaju certyfikatów jest utrzymanie w pełni bezpiecznego i szyfrowanego połączenia zainstalowanej aplikacji mojeIKP z systemem e-Zdrowie.

Kontakt do swojej przychodni POZ masz zawsze pod ręką

Pilnie potrzebujesz skontaktować się ze swoim lekarzem lub przychodnią? Nie musisz już szukać kontaktu w wyszukiwarce internetowej. Wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji mojeIKP. W zakładce „Podstawowa opieka zdrowotna” znajduje się teraz kontakt do twojej przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej. Takie informacje są również w aplikacji na koncie dziecka i innych osób bliskich, do których kont masz uprawnienia.

Z aplikacją mojeIKP załatwisz najważniejsze sprawy związane ze zdrowiem

To nie wszystko. Na mojeIKP możesz już zamówić e-receptę na leki przyjmowane stale, o ile placówka obsługuje takie zgłoszenia. Możesz ocenić też lekarza, przychodnię i jakość usług medycznych poprzez ankietę badania jakości świadczeń medycznych, która do tej pory była dostępna tylko na Internetowym Koncie Pacjenta. Masz również dostęp do bezpłatnego programu NFZ „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”, który pomoże ci odzyskać formę. W nowej wersji aplikacji, za pomocą skanera, sprawdzisz też termin ważności leków w swojej apteczce. Wystarczy zeskanować kod 2D na opakowaniu leku (kwadratowy kod, który przypomina QR), a w aplikacji pojawi się komunikat o zbliżającym się terminie ważności albo informacja, że lek jest przeterminowany. Trzeba pamiętać o tym, że leki przeterminowane tracą swoją skuteczność, a ich zażywanie może prowadzić do utraty zdrowia lub życia.

Aby uzyskać dostęp do nowych funkcji, należy zaktualizować aplikację mojeIKP do najnowszej wersji.

mojeIKP to prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Odbierzesz w niej swoje e-recepty i e-skierowania, wykupisz leki bez podawania numeru PESEL oraz ustawisz przypomnienie o ich zażywaniu. Zapewni też dostęp np. do dokumentacji medycznej dziecka i osób, które Cię do tego upoważnią.

Więcej o aplikacji mojeIKP.

inf pras

Tematy

mojeIKP / IKP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także