Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Maksymilian Świniarski nowym prezesem Polfy Tarchomin

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 14 czerwca 2024 10:01

Maksymilian Świniarski nowym prezesem Polfy Tarchomin - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Maksymilian Świniarski został mianowany nowym prezesem zarządu TZF Polfa S.A. Decyzja o powołaniu Maksymiliana Świniarskiego na to stanowisko została podjęta przez Radę Nadzorczą Spółki po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, do którego zgłosiło się 19 kandydatów i kandydatek. Nowy prezes zastąpi na stanowisku Jarosława Króla, który kierował Spółką od czerwca 2017 roku.

Maksymilian Świniarski to lider z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami i projektami. Od ponad 20 lat jest związany z branżą farmaceutyczną – pracował w największych koncernach biotechnologicznych na świecie, gdzie pełnił kluczowe funkcje oraz zdobył wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania dynamicznie rozwijającą się spółką, jaką jest TZF Polfa. W strukturach takich firm jak BAYER, Eli Lilly Polska, AstraZeneca czy Synthaverse odpowiadał za wprowadzanie na rynek leków oraz z sukcesem realizował strategię rozwoju produktów z obszaru diabetologii, onkologii, kardiologii czy psychiatrii. 

Pod kierownictwem Maksymiliana Świniarskiego Spółka zamierza kontynuować rozpoczęte inwestycje. 

„Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zespołu TZF Polfa w tak wyjątkowym okresie. W 2024 roku rozpoczęło się kolejne, trzecie już stulecie działalności TZF Polfa, które jestem przekonany, przyniesie znaczne przyspieszenie rozwoju. Głównym celem w najbliższym czasie jest uruchomienie kluczowego dla polskiego sytemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa lekowego Polski Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych” – powiedział Maksymilian Świniarski. 

TZF Polfa niedawno uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku i realizuje kolejne etapy inwestycji obejmujące kwalifikację części technologicznej obiektu. 

„Komercjalizacja nowych leków będzie znaczącym wydarzeniem, wpływającym pozytywnie na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zdrowie pacjentów. Pragnę podkreślić, że jest to wyjątkowy projekt, również w skali europejskiej. W tym miejscu, chciałbym podziękować za olbrzymie zaangażowanie całego zespołu dedykowanego do realizacji tego oraz innych projektów. Projekt jest realizowany zgodnie z założeniami, a pozostałe projekty strategiczne, zwiększające wydajność produkcyjną oraz nowe rejestracje i wprowadzenia leków przyśpieszą rozwój Spółki” – powiedział Maksymilian Świniarski. 

TZF Polfa to firma, dla której jednym z priorytetów jest zapewnianie krajowego bezpieczeństwa lekowego poprzez utrzymanie dostępności najważniejszych produktów leczniczych niezależnie od sytuacji geopolitycznej. Nowy prezes stawia sobie za cel dalszy rozwój i umacnianie pozycji rynkowej TZF Polfa zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

„Aktualne doskonałe relacje z partnerami w Polsce i za granicą, a także nasza aktywność na arenie międzynarodowej pozwolą zwiększyć udziały rynkowe i znaczenie Spółki w polskim systemie opieki zdrowotnej. To wielkie zadanie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za pacjentów. Jestem przekonany, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem osiągniemy stawiane przed nami cele” - podsumował Maksymilian Świniarski.

Źródło: MediaRoom PAP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także