Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

TZF Polfa S.A. dołącza do PASMI

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 czerwca 2022 14:34

TZF Polfa S.A. dołącza do PASMI - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
TZF Polfa S.A. dołączyła do grona członków PASMI – Związku Pracodawców „Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty”.

– Nasza firma przechodzi dynamiczne zmiany. Rozpoczęliśmy unikalne działanie kierowane do pacjentów w ramach platformy TZF.HEALTH propagując dobrostan oraz obcowanie ze sztuką. W naszym portfelu produktowym pojawia się coraz więcej leków bez recepty, dlatego zdecydowaliśmy się na dołączenie do pozostałych 18 producentów leków skupionych w ramach organizacji PASMI – powiedział Mariusz Borkowski, dyrektor Działu Marketingu i Public Relations.

– Jest nam niezmiernie miło powitać wśród członków PASMI dynamicznie rozwijająca się firmę farmaceutyczną, której w swoich działaniach wspiera zasady odpowiedzialnego stosowania leków bez recepty w Polsce – powiedziała Ewa Jankowska, prezes PASMI.

Spółka TZF Polfa S.A. obecnie pracuje:


· nad rozwojem portfela diabetologicznego: doustne i iniekcyjne leki przeciwcukrzycowe nowej generacji. Firma jest na etapie rejestracji kilku nowoczesnych leków stosowanych w cukrzycy typu drugiego,
· nad produktami stosowanymi w chorobach układu moczowego, również tymi, które są niedostępne w Polsce,
· nad nowymi dla Polfy obszarami terapeutycznymi, jak onkologia (produkty stosowane m.in. w terapii szpiczaka mnogiego, guza piersi, guzach neuroendokrynnych), anestezjologia, zakażenia grzybicze, immunosupresyjne produkty stosowane w chorobach autoimmunologicznych.
Wyżej wymienione leki będą wytwarzane komercyjnie w Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, którego uruchomienie nastąpi w 2023 roku. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek o powierzchni użytkowej ok. 12 000 m2, wymiarach zewnętrznych 69 m x 52 m. W budynku będzie pracować do 150 osób (w obszarze produkcyjnym, laboratoryjnym oraz biurowym). Budynek będzie posiadał trzy poziomy:
· produkcja leków,
· zaplecze techniczne,
· laboratoria i biura.

O TZF Polfa S.A:
TZF Polfa. S.A. jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Zakład jest także polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków.
Portfolio TZF Polfa S.A. zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach i dawkach.
W ofercie znajdują się: leki wydawane na receptę (tzw. Rx) zarówno refundowane jak i nieobjęte refundacją; leki dostępne bez recepty (tzw. OTC), leki stosowane w lecznictwie zamkniętym (szpitale); suplementy diety oraz wyroby medyczne.
Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.

Źródło: PASMI

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także