Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

ABM będzie współpracować z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 stycznia 2023 14:22

ABM będzie współpracować z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education - Obrazek nagłówka

30 stycznia 2023 Agencja Badań Medycznych, państwowa agencja odpowiedzialna za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w Polsce, podpisała list intencyjny o współpracy z Harvard Medical School Postgraduate Medical Education (HMS PGME). Przedstawiciele HMS PGME odwiedzili Warszawę, gdzie wzięli udział w spotkaniu z prezesem Agencji Badań Medycznych. Podczas wizyty obie instytucje omówiły kwestie opracowania i realizacji przez HMS PGME programu edukacyjnego z zakresu badań klinicznych dedykowanego polskim klinicystom.

- Wierzę, że prowadzone obecnie rozmowy przyczynią się do tego, że już niebawem polscy klinicyści będą mogli podnosić swoje kompetencje na najlepszej uczelni medycznej na świecie. W naszych działaniach od zawsze stawialiśmy na najwyższą jakość, dlatego rozpoczęcie rozmów z tak renomowaną uczelnią jak Harvard Medical School jest naturalną konsekwencją dotychczasowych działań Agencji.Szkolenia realizowane przez Harvard Medical School, pokazują, że poza wysoką wartością edukacyjną, są także ogromną szansą na nawiązanie relacji z wybitnymi naukowcami. Doskonale wiemy, jak jest to ważne w prowadzeniu badań – powiedział prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n med. Radosław Sierpiński podczas spotkania z dr Ajay Singh, prodziekanem i szefem podyplomowego kształcenia medycznego w Harvard Medical School oraz Williamem Straughn – p.o. dyrektora wykonawczego ds. certyfikatów i stopni oraz dyrektora ds. globalnego rozwoju programów w Harvard Medical School.

Prezes Sierpiński podkreślił, że przyjęta w styczniu przez Sejm ustawa o badaniach klinicznych, pozwoli Agencji Badań Medycznych na inicjowanie i rozwijanie programów kształcenia dla polskich kadr. – To jeden z priorytetów w procesie tworzenia całego systemu badań klinicznych w Polsce, za który odpowiada Agencja Badań Medycznych. To także inwestycja, która – jestem przekonany – zwróci się po wielokroć w przyszłości – zaznaczył prezes ABM. Kształcenie ustawiczne w zawodach medycznych, w tym także w obszarze warsztatu naukowego, będzie kolejnym zadaniem Agencji Badań Medycznych.

– Badania kliniczne stanowią siłę napędową innowacji w opiece zdrowotnej, a tym samym prowadzą do lepszych wyników w leczeniu pacjentów – powiedział dr Ajay K. Singh. – Programy edukacyjne, które prowadzimy w obszarze medycyny, aktywnie angażują pracowników służby zdrowia na całym świecie, zwiększając zasięg misji Harvard Medical School. Naszym celem jest rozwijanie zróżnicowanej, inkluzywnej społeczności, na rzecz łagodzenia cierpienia oraz poprawy zdrowia i dobrobytu wszystkich ludzi – podkreślił.

Źródło: ABM

Podobne artykuły

Ulica_Wiejska_w_Warszawie_2020
16 stycznia 2024
ABM_logo

ABM odpiera zarzuty

11 stycznia 2024
Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

ABM na pierwszy ogień

9 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.