Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

KUL szuka budynku dla szpitala klinicznego. Marszałek wskazał dwie lokalizacje

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 26 września 2022 11:18

KUL szuka budynku dla szpitala klinicznego. Marszałek wskazał dwie lokalizacje - Obrazek nagłówka
fot. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego
Od początku przyszłego roku akademickiego Katolicki Uniwersytet Lubelski będzie prowadził kierunek lekarski. Wciąż jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie się mieścił szpital kliniczny uniwersytetu. Władze uczelni poprosiły marszałka województwa lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego, o pomoc w uzyskaniu lokalizacji. Ten wskazał budynki obecnie wykorzystywane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie.

Typowane lokalizacje, w których miałby działać szpital kliniczny KUL to budynki przy ulicy Herberta 21 oraz Lubartowskiej 81-83 w Lublinie. Trwa szacowanie ich wartości oraz wycena sprzętu, będącego na wyposażeniu.

– Uruchomienie szpitala klinicznego KUL to wyjście w kierunku oczekiwań społeczności Lublina i całego województwa lubelskiego, w służbie pacjentom i chorym, a wynika to z misji naszego uniwersytetu wypływającej z nauczania społecznego Kościoła katolickiego. Chcemy zapewnić dostęp do wysokiej klasy specjalistów oraz nowoczesnego sprzętu medycznego, odpowiednich warunków hospitalizacji, pamiętając, że w centrum naszych działań jest człowiek – informuje ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor uczelni.

Szpital kliniczny KUL ma współpracować m.in. z Medical College of Wisconsin w USA, a także Polikliniką Gemelli i Uniwersytetem „La Sapienza” w Rzymie. Uczelnia planuje zrekrutować 60 studentów w pierwszym roku prowadzenia kierunku lekarskiego. Docelowo liczba ta ma być zwiększana, a oferta uczelni – poszerzona o kierunek prowadzony w języku angielskim.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także