Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Lekarz nie zostawia złudzeń ws. Schumachera

MedExpress Team

Łukasz Tokarski

Opublikowano 4 listopada 2014 09:33

Lekarz nie zostawia złudzeń ws. Schumachera - Obrazek nagłówka
Ile kosztuje opieka i rehabilitacja nad 7-krotnym mistrzem świata Formuły 1? Jakie rokowania w sprawie jego zdrowia przedstawiają lekarze?

Ile kosztuje opieka i rehabilitacja nad 7-krotnym mistrzem świata Formuły 1? Jakie rokowania w sprawie jego zdrowia przedstawiają lekarze?

Pół miliona złotych - tyle kosztuje tygodniowo opieka nad Michaelem Schumacherem. Od dwóch miesięcy przebywa on w swojej posiadłości w szwajcarskiej miejscowości Gland nad Jeziorem Genewskim. W jego domu powstała specjalna prywatna klinika. Nad jego opieką czuwa 15 specjalistów.

Z oficjalnych informacji wynika, że znajduje się on w stanie śpiączki farmakologicznej. A stan jego zdrowia poprawia się nieznacznie, lecz systematycznie. Jednak zdaniem lekarzy czas nie działa tutaj na korzyść. Z upływem czasu staje się coraz mniej prawdopodobne, że wróci on do zdrowia i normalnego życia. Chociaż nie wszyscy lekarze są takimi pesymistami...

Przypomnijmy: pod koniec grudnia ubiegłego roku Schumacher, jadąc na nartach uderzył głową o skałę z taką siłą, że jego kask rozpadł się na części. Po wypadku stan kierowcy wydawał się dobry, ale gwałtowne pogorszenie przyszło kilka godzin później. Lekarze potwierdzili obecność krwiaka śródczaszkowego, a stan Schumachera określili jako krytyczny.

Źródło: Xnews

Przeczytaj również: Schumacher będzie inwalidą do końca życia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także