Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
20. dzień epidemii w Polsce

23 marca – liczba przypadków wzrosła do 749

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 marca 2020 08:56

23 marca – liczba przypadków wzrosła do 749 - Obrazek nagłówka

Wieczorem MZ poinformowało na Twitterze o kolejnych 57 potwierdzonych przypadkach. Łącznie: 749.


W poniedziałek ok. 16.30 MZ poinformowało, że mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 692. Nie żyje 8 osób.


Dziś zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.


Ok. 13.00 MZ poinformowało, że mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego.


W poniedziałek w południe – liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 684. Nie żyje 8 osób.


  • Agencja Badań Medycznych w porozumieniu z ministrem zdrowia podjęła decyzję o rozpoczęciu badania własnego pn. „Badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz wsparcie prac badawczych nad poszukiwaniem skutecznej terapii”, które realizowane będzie w partnerstwie z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami. Szczegóły: tutaj.
  • Oddział onkologiczny wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego został zamknięty, a pacjentów oraz personel objęto kwarantanną. Wcześniej zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z pracujących tam pielęgniarek – podaje Gazeta Wrocławska.

- Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje MZ na Twitterze. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. (23 marca 2020 r. godz. 8:56).


Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce w poniedziałek rano to 649. Nie żyje 7 osób.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.