Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Rzecznik MZ

91 procent samorządów zgłosiło zapotrzebowanie na sprzęt ochrony osobistej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 18 czerwca 2020 13:32

91 procent samorządów zgłosiło zapotrzebowanie na sprzęt ochrony osobistej - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik MZ wspomniał o rekomendacjach ministra zdrowia do Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie przeprowadzenia głosowania wyłącznie korespondencyjnego w gminach lub powiatach, w których stwierdzone zostanie zagrożenie epidemiologiczne - informuje TVN 24.

- Uspokajam, do jutrzejszego wieczora minister zdrowia podejmie w tym zakresie decyzję, podejmie rekomendację, o której państwo na pewno się na bieżąco dowiecie - powiedział Andrusiewicz.

- W tej chwili czekamy na ostatnie analizy, dotyczące sytuacji w województwie łódzkim i w województwie śląskim. Nie mówimy tu o całych województwach, mówimy o poszczególnych gminach, w których w ostatnim czasie występowało dość dużo zakażeń - dodał rzecznik resortu.

Andrusiewicz powiedział też o zapotrzebowaniu samorządów na sprzęt ochrony osobistej. - Dzisiaj kończymy zbieranie zapotrzebowania od samorządów na zaopatrzenie komisji wyborczych w sprzęt ochrony osobistej. Na chwilę obecną zaraportowało nam zapotrzebowanie 91 procent samorządów, czyli 2273 samorządy. Nieco ponad 200 samorządów jeszcze nie zaraportowało. Rzecznik resortu zdrowia zaapelował, by uczyniły to do godziny 15. My ten sprzęt na bieżąco przekazujemy wojewodom, którzy rozdysponują go pomiędzy samorządy - wyjaśnił Andrusiewicz.

Źródło: TVN 24

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.