Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Aborcja zakazana czy nie? Szpitale podejmują sprzeczne decyzje

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 października 2020 08:18

Aborcja zakazana czy nie? Szpitale podejmują sprzeczne decyzje

 - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock / Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z epidemią koronawirusa.

Dr Sutkowski: Szczyt zachorowań na grypę będzie w pierwszej dekadzie lutego

Na razie mamy do czynienia z paragrypą. Szczyt zachorowań będzie w pierwszej dekadzie lutego – powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Ocenił, że obecny spadek zachorowań na grypę wynika z mniejszej liczby interakcji społecznych - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Aborcja zakazana czy nie? Szpitale podejmują sprzeczne decyzje

Zakazana czy nie? Szpitale podejmują sprzeczne decyzje. Niektóre już teraz przestały dokonywać zabiegów przerywania ciąży, inne czekają na publikację wyroku. Według infolinii NFZ na razie nic się nie zmieniło - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Pneumokoki groźne dla dzieci i dorosłych

Z wiekiem, układ odpornościowy staje się mniej wydajny. Osoby starsze mogą być bardziej podatne na zakażenia pneumokokowe, grypę czy krztusiec. Przeciwko każdej z tych chorób można się zaszczepić. Kampania edukacyjna "Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni - zabezpieczeni" przypomina o "kalendarzu szczepień" dla dorosłych - informuje Gazeta Wyborcza.

Lek na koronawirusa. Badania potwierdziły stabilność preparatu firmy z Lublina. Kiedy polski lek na koronwirusa trafi do pacjentów?

Lek na koronawirusa firmy Biomed jest gotowy do rozpoczęcia niekomercyjnych badań klinicznych. Przeszedł właśnie pomyślnie badanie stabilności. Nim jednak trafi do ośrodków badawczych w Lublinie, Warszawie, Bytomiu i Białymstoku, musi przejść jeszcze procedurę administracyjną. Do powszechnego obrotu może trafić dopiero pod koniec 2021 roku - informuje Polska the Times.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także