Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Apel prezesa NRL i szefa GIS do środowiska medycznego ws. koronawirusa 2019-nCoV

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 stycznia 2020 08:52

Apel prezesa NRL i szefa GIS do środowiska medycznego ws. koronawirusa 2019-nCoV - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Prezes NRL i Główny Inspektor Sanitarny apeluje do środowiska medycznego ws. zakażenia koronawirusem 2019-nCoV.

Poniżej zamieszczamy treść apelu.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,

mając na uwadze rosnącą liczbę przypadków zakażenia nowym koronawirusem 2019-nCoV i rozprzestrzenianie się epidemii poza obszar Chińskiej Republiki Ludowej, zwracamy się z apelem do całego środowiska medycznego o przekazywanie wiarygodnych informacji, opartych na aktualnej wiedzy zgodnej ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie w związku z sygnałami napływającymi od pacjentów o szerzeniu w placówkach medycznych fałszywych informacji o epidemii koronawirusa na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji rodzi wśród społeczeństwa strach oraz może negatywnie wpływać na pracę służb zarządzania kryzysowego, które w sytuacjach zagrożenia zdrowotnego przystępują do działania zgodnie z procedurami.

Przypominamy, że mamy obecnie sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów co do ryzyka wystąpienia przypadku zakażenia koronawirusem (2019-nCoV CoV).

Główny Inspektorat Sanitarny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, przedstawiając najnowsze informacje w formie komunikatów na stronie internetowej: https://gis.gov.pl/.

Źródło: NIL

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.