Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Były prezes Astra Zeneca Polska został...

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 1 września 2023 08:11

Były prezes Astra Zeneca Polska został... - Obrazek nagłówka

Vision Group, firma doradcza w obszarze public affairs, zyskała nowego partnera i akcjonariusza. Na przełomie sierpnia i września 2023 roku do zespołu firmy dołączył Jarek Oleszczuk, który, sprawując funkcję Head of International Development, będzie odpowiedzialny za rozwój usług na rynkach zagranicznych i nadzór nad realizacją projektów międzynarodowych.

Ekspansja na rynki zagraniczne to naturalna droga rozwoju dla naszego obszaru kompetencji. – mówi Jarosław Nyk, CEO i Partner w Vision Group. – Usługi public affairs dla branży zdrowotnej to specyficzny obszar, wymagający specjalistycznej wiedzy medycznej i doświadczenia korporacyjnego. Cieszymy się, że tak wybitny ekspert i menedżer jak Jarek Oleszczuk dołączył do naszego zespołu.

Jarek Oleszczuk to inwestor, menedżer i przedsiębiorca z międzynarodowym doświadczeniem. Rozpoczynał karierę w McKinsey & Company w biurach w Warszawie i Chicago. Jako Senior Engagement Manager doradzał zarządom firm farmaceutycznych, wyrobów medycznych i biotechnologicznych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W latach 2007-2009 Jarek Oleszczuk był dyrektorem generalnym firmy Novartis w regionie bałtyckim, a od 2009 do 2014 zarządzał Abbott Polska. Nastepnie z sukcesem poprowadził spin-off Abbvie w Polsce i zarządzał działalnością Abbvie w regionie BeNeLux w Brukseli. Od 2016 roku – jako prezes zarządu – był odpowiedzialny za zarządzanie działalnością AstraZeneca w Polsce, gdzie doprowadził do utworzenia regionalnego centrum badawczo-rozwojowego, obsługującego ponad 50 krajów. Przez niemal 10 lat pełnił funkcję członka zarządu stowarzyszeń branży farmaceutycznej w Polsce i Belgii.

Od 2020 roku Jarek Oleszczuk jest przedsiębiorcą i inwestorem. Współtworzył firmę biotechnologiczną exploRNA, wiodącego gracza w sektorze technologii mRNA, która została następnie przejęta przez fundusz VC. Pełni także funkcję doradcy zarządów firm farmaceutycznych, produkujących urządzenia medyczne i zajmujących się zdrowiem cyfrowym w Europie i Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest lekarzem, doktorem nauk medycznych, autorem lub współautorem ponad 100 publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych.

To nie jedyne zmiany w zespole Vision Group. Z końcem sierpnia z firmą rozstała się Natalia Miller, pełniąca funkcję partnera zarządzającego oraz Head of Corporate Affairs. Jej obowiązki przejęła Małgorzata Bogusz – razem z Jarosławem Nykiem współzałożycielka Vision Group, która wcześniej już sprawowała funkcję partnera zarządzającego w firmie.

Źródło: Mat. prasowy

Podobne artykuły

SZ 24 główna v1
18 czerwca 2024
Grzesiowski-WnJ-2
18 czerwca 2024
Anna Łusakowska 1
18 czerwca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także