Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Dziennikarz z koronawirusem. Dwa dni wcześniej był na wiecu kandydata na prezydenta

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 czerwca 2020 09:41

Dziennikarz z koronawirusem. Dwa dni wcześniej był na wiecu kandydata na prezydenta
 - Obrazek nagłówka
Kielce, 7 czerwca 2020. Wiec przedwyborcyz Rafała Trzaskowskiego. Fot. Pawel Malecki / Agencja Gazeta
U jednego z pracowników redakcji Echa Dnia w Kielcach wykryto obecność koronawirusa. Gazeta wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte procedurami Sanepidu.

Pojawiają się też informacje, że dziennikarz m.in. relacjonował niedzielną wizytę kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego - informuje portal onet.pl.

W środę dziennikarz Echa Dnia otrzymał wyniki badań, które potwierdziły obecność koronawirusa. W czwartek redakcja zamieściła na swojej stronie krótki komunikat w tej sprawie.

"Informujemy, że jeden z pracowników redakcji Echa Dnia w Kielcach w badaniu na obecność wirusa COVID-19, w dniu 9 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych uzyskał pozytywny wynik testu. Pracownik jest odizolowany, zostały wobec niego zastosowane obowiązujące przepisy Sanepidu. Wszystkie osoby z redakcji, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach jak również budynek redakcji są objęte procedurami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ściśle współpracujemy z Sanepidem i stosujemy się do przekazywanych zaleceń" – czytamy w komunikacie.

Lokalne media podają informację, że zakażony wirusem pracownik kieleckiej redakcji, relacjonował m.in. spotkanie z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafałem Trzaskowskim, które odbyło się w niedzielę na Placu Artystów.

Źródło: onet.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także