Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Senator Lewicy

Epidemia nie wygasa. Nie jesteśmy na jej schyłkowym etapie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 maja 2020 08:35

Epidemia nie wygasa. Nie jesteśmy na jej schyłkowym etapie - Obrazek nagłówka
Fot . Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta

W poniedziałek gościem Polskiego Radia 24 był senator Lewicy Wojciech Konieczny. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

Senator Lewicy powiedział, że jest jeszcze za wcześnie na odmrażanie gospodarki. - Jestem dyrektorem szpitala, w którym działa SOR, w którym w weekend dwie osoby zostały zdiagnozowane jako nosiciele koronawirusa. To wywoła pewne perturbacje związane z pracą - zapewne i pogotowia, i szpitala - powiedział Wojciech Konieczny. - Epidemia nie wygasa. Nie jesteśmy na jej schyłkowym etapie. Został osiągnięty sukces w postaci wypłaszczenia skali zachorowań. Dzięki temu służba zdrowia może w jakiś sposób działać. Oczywiście działa ona "na torach" nadzwyczajnych - dodał.

Zdaniem Wojciecha Koniecznego "służba zdrowia jest bardzo nastawiona na walkę z koronawirusem". - Siłą rzeczy inne zadania są przesuwane na dalszy plan. To może mieć konsekwencje zdrowotne dla pacjentów z innymi chorobami. Sytuacja jest bardzo trudna. Trzeba odmrozić inne działy służby zdrowia - powiedział.

Źródło: Polskie Radio 24

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.