Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Izabela Leszczyna o podwyżkach dla pielęgniarek. Co z obywatelskim projektem ustawy?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 24 stycznia 2024 09:02

Izabela Leszczyna o podwyżkach dla pielęgniarek. Co z obywatelskim projektem ustawy? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Posłowie pytają, ministrowie odpowiadają. Po Exposé Donalda Tuska na pytania posłów z zakresu działania Ministerstwa Zdrowia odpowiada szefowa resortu. Poseł Czesław Hoc pyta o losy obywatelskiego projektu ustawy o podwyżkach dla pielęgniarek oraz o podwyżki dla innych grup zawodowych.

Poseł Czesław Hoc (PiS) pyta:

Dlaczego blokujecie w komisjach dalsze procedowanie obywatelskiego projektu ustawy o podwyżkach dla pielęgniarek, który jest już po pierwszym czytaniu? Czy upomnieliście się w tym projekcie ustawy o podwyżki dla innych grup zawodowych medycznych, a więc sekretarek medycznych, opiekunów medycznych, informatorów medycznych, rejestratorek, dietetyków, pracowników administracji służby zdrowia, personelu pomocniczego czy też pielęgniarek z domu pomocy społecznej? To są poważne kwestie. Blokujecie to.

Minister Izabela Leszczyna odpowiada, że "jeśli przywołana ustawa była blokowana, to w Sejmie poprzedniej kadencji zdominowanym przez PiS, ponieważ od czerwca - gdy projekt wpłynął do Sejmu- do października nie była procedowana w Komisji Zdrowia. Sejm RP obecnej kadencji, procedując w pierwszym czytaniu projekt obywatelski na pierwszym posiedzeniu Sejmu, zdecydował o skierowaniu go do nie tylko do Komisji Zdrowia ale również do Komisji Finansów Publicznych. Projekty obywatelskie będą traktowane z najwyższą starannością".

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także