Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kiedy szczepi cię Myszka Miki…

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 stycznia 2021 10:41

Kiedy szczepi cię Myszka Miki… - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W miniony weekend Stany Zjednoczone przekroczyły 22 miliony przypadków zakażeń koronawirusem i odnotowano 374 000 zgonów od początku wybuchu pandemii.

Szturm na Kapitol może przyczynić się do podniesienia tych statystyk. Jak się okazuje, jedna z uczestniczek zamieszek, Bonnie Watson Coleman, demokratka reprezentująca stolicę stanu New Jersey, która przyjęła już pierwszą dawkę szczepionki, uzyskała w poniedziałek pozytywny wynik testu na COVID-19.

Prezydent elekt Joe Biden, który otrzymał już drugą dawkę szczepionki w Christiana Hospital w Newark w stanie Delaware, ogłosił, że wyda większość dostępnych dawek, aby przyspieszyć proces szczepień, co można odczytać jako odwrócenie polityki administracji Donalda Trumpa.

Aby zaszczepić jak najwięcej osób w jak najkrótszym czasie, niezbędne jest do tego odpowiednie miejsce. I tak kultowy park rozrywki, Disneyland, który jest zamknięty od marca, stanie się pierwszym dużym ośrodkiem szczepień COVID-19 w Orange County w Kalifornii. Do tego, jak mówią urzędnicy, monumentalnego działania zaangażowana została nawet Straż Pożarna Orange County. Dziennie w Disneylandzie będzie szczepionych tysiące mieszkańców. Procedury maja ruszyć już w tym tygodniu. Pamela Hymel, dyrektor medyczna Disney Parks, podkreśliła w oświadczeniu, że Disneyland Resort z dumą wspiera miasto Anaheim w walce z COVID-19 i odzyskaniem równowagi społeczno-gospodarczej.

Źródło: NBCDFW

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także