Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Minister zdrowia

Medycy nie muszą być testowani raz w tygodniu...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 kwietnia 2020 09:34

Medycy nie muszą być testowani raz w tygodniu... - Obrazek nagłówka
Źródło: mat. pras. PTK
- Politycy opozycji mają wgląd do danych dot. zgonów z powodu Covid-19. Wielokrotnie już mówiłem, że musiałbym mieć jakąś sieć agentów, by móc fałszować, utajniać te dane - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Polskiego Radia. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa.

Minister zdrowia powiedział, że przyczyna tak dużej liczby nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2 nie leży w domach pomocy społecznej. - To głównie efekt ognisk w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Również tam znajdują się pacjenci w bardzo ciężkim stanie. rząd już od dłuższego czasu podejmuje kroki, by zapobiegać wzrostowi zachorowań na COVID-19 w tych placówkach. Od dawna nie można odwiedzać tam bliskich. To dla rodzin trudna sytuacja, ale wprowadzenie takiego rozwiązania było konieczne - powiedział Szumowski.

Personel zakładów opiekuńczo-leczniczych często pracuje w wielu miejscach, co może być przyczyną rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Przygotowujemy więc regulacje prawne, by to ograniczyć, aby zmniejszyć w tych placówkach ryzyko zachorowań na COVID-19 - powiedział minister.

Szumowski odniósł się także do przeprowadzania testów na koronawirusa u medyków. Medycy nie muszą być testowani raz w tygodniu, bo mogą to oni robić zawsze, gdy tego potrzebują. Tu nie ma żadnych obostrzeń - wyjaśnił.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Lukjasz-Szumowski-wg_260919-33
9 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także